Skocz do zawartości

godegode

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O godegode

 • Tytuł
  Chicken
 1. Z początku nie śmignęło, ale wrzuciłem wszystko do Begin Step, zaś samo "image_angle = direction" zostawiłem w Step i faktycznie, działa perfect. Wielkie dzięki!
 2. Dla lepszego poglądu na to co się tam dzieje tu jest nagranie (mam nadzieję, że mogę je wstawić): Odnośnik do YT PROBLEM: Pozycja postaci i obiektów poruszających się po mojej planecie "rozjeżdża się" nieco względem pozycji planety podczas poruszania nią. W momencie kliknięcia strzałki w lewo/prawo oraz w momencie puszczenia klawisza widać lekki przeskok planety i wraca ona do takiej pozycji, w jakiej być wg. wyliczeń powinna. Poruszanie planetą (w Step): image_angle = direction if keyboard_check(vk_left) { direction-=2 } if keyboard_check(vk_right) { direction+=2 } Poruszanie się np. drzew: w Create pos = random_range(40,340) w Step image_angle = Earth.direction+pos-90 x = Earth.x + lengthdir_x(380,(Earth.direction+pos)) y = Earth.y + lengthdir_y(380,(Earth.direction+pos)) Mam też system ruszania planety myszą, ale problem jest przy tym identyczny. (w Step) if !mouse_check_button(mb_left) { startx = mouse_x } if mouse_check_button(mb_left) { direction+= (startx - mouse_x) / 200 }
 3. Temat zbiorczy na drobnostki

  Robię turową strategię na kilku graczy, w każdej bazie można rekrutować jednostki (na obrazku zrekrutowana jednostka). Chcę, żeby pod tą symboliczną reprezentacją jednostki wyświetlana była liczba żołnierzy trzymana w lokalnej zmiennej number: draw_text(Jednostka.x+20,Jednostka.y+20,Jednostka.number); Moje pytanie: jak zrobić, żeby obiekt rysujący te liczby loopował wszystkie instancje Jednostki i rysował liczbę pod każdą z nich?
×