Skocz do zawartości

Problem- menu główne jest dobrze, natomiast gra jest rozciągnięta


Phestek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę stworzyć własną grę RPG, lecz napotkałem irytujący problem- menu wygląda dobrze, natomiast po kliknięciu "New game" gra jest rozciągnięta. SSy, które doskonale to pokazują:

 

Wygląd menu:

gms_main_menu.png

 

Gra po naciścięciu "New game":

gms_game.png

 

Gra uruchomiona z pominięciem menu:

gms_game_2.png

 

Bardzo mi zależy, aby cała gra była w rozdzielczości 960x540. Menu jest w tej rozdzielczości, jak widać. Gra też, ale jest rozciągnięta. Jak dostosować kamerę tak, aby pokazywała grę w proporcjach 16:9, a nie 4:3 lub 5:4 jak obecnie?

PS Przypominam, że piksele podane obok zdjęć są liczone razem z ramką, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary okna są tworzone na podstawie wymiarów view (lub roomu jeżeli nie używasz view w roomie) jaki znajduje sie w 1szym roomie po uruchomieniu gry.

Twoje menu glowne jest w innych wymiarach niz view w roomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary okna są tworzone na podstawie wymiarów view (lub roomu jeżeli nie używasz view w roomie) jaki znajduje sie w 1szym roomie po uruchomieniu gry.

Twoje menu glowne jest w innych wymiarach niz view w roomie.

 

Nie wiem czy o czymś zapomniałeś, lub byłeś bardzo nieprecyzyjny, ale to i tak nie ma znaczenia, bo znalazłem rozwiązanie. Otóż w ustawieniach pokoju wystarczy w zakładce "Views" zaznaczyć "Enable use of Views" oraz "Visible when room starts", a następnie tylko wycentrować kamerę na postaci używając X i Y w "View in room". Mam nadzieję, że komuś jeszcze to pomoże :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o czymś zapomniałeś, lub byłeś bardzo nieprecyzyjny, ale to i tak nie ma znaczenia, bo znalazłem rozwiązanie. Otóż w ustawieniach pokoju wystarczy w zakładce "Views" zaznaczyć "Enable use of Views" oraz "Visible when room starts", a następnie tylko wycentrować kamerę na postaci używając X i Y w "View in room". Mam nadzieję, że komuś jeszcze to pomoże :rolleyes:
on o tym mówił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...