Skocz do zawartości

helikopter


Ryba24

Rekomendowane odpowiedzi

zebym wiedzial na jakiej zasadzie dziala ten twoj helikopter, bylo by nieco latwiej znalezc rozwiazanie...

 

ja bym zrobil tak:

 

w step

GML
cel_x=instance_nearest(x,y,"nazwa objektu wroga").x;//pobranie pozycji x najblizszego obiekto wrog

cel_y=instance_nearest(x,y,"nazwa objektu wroga").y;//pobranie pozycji y najblizszego obiekto wrog

 

potem walisz klocka: "Move in direction of a point" (trzeci w pierwszej linii w zakladce "Move")

w "x" wpisujesz cel_x, w "y" - cel_y, i powinno leciec juz tylko za najblizszym przeciwnikiem, a po jego zniszczeniu natychmiast wyszukac kolejny najblizszy cel i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu mapa ma spida i sie przesowa a on stoi w miejscu i strzela ale lecz wyglada to tak jakby on lecial.

wrogowie maja spida i wyglada to tak jakby stali i on ma strzelac w nich lecz narazie strzela w tego ktorego 1zobaczyl chociaz on jest juz za mapa.

kod strzelania

if (distance_to_object(wrog)>0)

{
alarm[0]=random(2); 
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dobry humor, rzuc to na uploader to sie zobaczy co poprawic, naprawic, i napisac od nowa (tego bedzie najwiecej)...

ten kod co wkleiles, nic nie mowi kiedy ma strzelac i w co, ani czym..., podejzewam ze on wcale nie strzela we wroga tylko na oslep bez przerwy, czy sa wrogowie czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc plik na swoj uploader, daj linka ja to obejze i poprawie, moze dodam cos od siebie... i bedzie dzialac.

 

skoro to pocisk kieruje sie w kierunku przeciwnika, a nie helikopter bieze przeciwnika na cel, to chyba nalezalo by zainteresowac sie w jaki sposob okresla sie cel dla pocisku? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...