Skocz do zawartości

Speed-X, Optymalizacja pamięci


Floodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym przedstawić Wam program, którego twórcą jest Oconnel, autor zarazem popularnego komunikatora AQQ. Program ten służy do optymalizacji pamięci... Pewnie zaraz powiecie: "Ale takich progsów jest od ch* i trochę!". Nie, wcale nie. Ten program jest jedyny w swoim rodzaju. Otóż dlaczego:

 

Czy komputer chodzi ci coraz wolniej i wolniej? To przez to że z czasem mamy coraz większą ilość aktywnych programów które pożerają naszą pamięć RAM. Na pewno próbowałeś korzystać z "niby optymalizatorów" pamięci RAM, które jednak nie robią nic poza zwalnianiem ci komputera. Alokują max. ilość pamięci i zwalniają ją. Ale przez to inne aplikacje zaczynają chodzić ekstremalnie wolno i kółko się zamyka. Speed-X działa w oparciu o unikatową technologie zarządzania pamiecią RAM. Zamiast alokować pamięć, sprawdza ile tak naprawdę pamięci RAM potrzebuje dany proces i obcina tylko tyle, aby w żaden sposób nie zwolniło to pracy twojego komputera. Twój komputer może odsapnąć, działa szybciej, a kolejne programy startują z większą prędkością ponieważ masz do dyspozycji większą ilość pamięci.

 

O działaniu programu sam się przekonałem. Mój komputer, jakby się obudził ze snu.

 

Niestety, program ma JEDYNĄ, ale dużą wadę. Program testowo działa 14 dni, posiadając wszystkie właściwości programu. Po tym: Kosztuje 50 zł... Oczywiście zaraz pozostaje alternatywa... xD

 

Oto kilka komentarzy zachwalających program. Z tymi negatywnymi jeszcze się nie spotkałem:

 

Mam ten program i muszę powiedzieć że jst naprawdę fajny odzyskuje pamięć ram i aplikacje chodzą naprawdę szybciej ...

 

Może tanio nie jest ale możliwości programu są powalające. Jeżeli ktoś mi wskarze program który za darmo, baaa nawet platny ma podobne rezultaty to wtedy przytakne. W każdym razie co zauważyłem:

1). Okna strasznie szybko sie odświeżają

2). Nawet nie słysze już mielenia dysku laugh.gif

3). Prędkość wychodzenia z gry ALT+TAB jest oszałamiająca. Co więcej system jest odrazu na pełnych obrotach. Przedtem musiałem czekać dłuuugo zanim sie dobudzi. Aplikacje które działały w tle: Emule, Opera z 8 zakładkami, AQQ, Antyvir, BOINC !! (Seti), gra 3D FlatOut. Przeskakiwanie miedzy aplikacjami nie sprawiało mi dotąd takiej przyjemności biggrin.gif . Brawo Oconnel

 

to jest tak genialne, że aż dziwne, że Microsoft nie zastosował tego w swoich systemach. Program jest super, tylko ta cena

 

Program mały, ale jaki genialny. Nie myślałem że tyle moge jeszcze zyskać na wydajności mojego komputera. Mam jednak pewien pomysł...

 

Swoją drogą programik jest świetny - uzywalem juz innych programow do zwalniania pamięci RAM i powiem, że ten jest najlepszy z jakimi mialem do czynienia. Okna przeskakują mi błyskawiczne, programy chodza mi szybciej i jak Dibo napisal, odnosze wrażenie, że komp coraz bardziej przyspiesza biggrin.gif

 

Strona domowa:

http://www.myportal.pl/

Download: http://mihd.net/14xl3q

Na uploader nie dałem rady, w firefoxie kiedy chciałem przejść do mojego katalogu jedynie odświeżało stronę, a w IE mnie wylogowywało...

 

@down

Ten program oceniali ludzie, którzy mają po 128 RAM. Są zadowoleni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...