Skocz do zawartości

Pasek postępu


pawcio3018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem robię grę 3D wyścigową i chciałbym zrobic pasek postępu wyścigu czyli np. ukończyłeś 59% wyścigu lub zostało ci 29% wyścigu. Znalazłem przykład lecz on jest chyba na 2D bo wyskakuje błąd i się nie włącza gra. Proszę o pomoc w postaci kodu czy przykładu 3D. :crying: Z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem robię grę 3D wyścigową i chciałbym zrobic pasek postępu wyścigu czyli np. ukończyłeś 59% wyścigu lub zostało ci 29% wyścigu. Znalazłem przykład lecz on jest chyba na 2D bo wyskakuje błąd i się nie włącza gra. Proszę o pomoc w postaci kodu czy przykładu 3D. :crying: Z góry thx

Skąd mamy wiedzieć o jakim przykładzie mówisz? Poza tym jak to ma być graficznioe czy tekstowo?

A swoją drogą to:

GML
d3d_set_projection_ortho(x,y,w,h,angle);

draw_text(x,y,string(100*przejechane/dlugosctrasy)+' %');

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi jest obojętne choc wolal bym graficznie i najlepiej przykladem wiem ze wam tylko zajmuje czas ale prosze o pomoc

Po prostu przed rysowaniem czegokolwiek płasko na ekranie(w trybie 3d) dajesz: d3d_set_projection_ortho(x,y,w,h,angle); x i y to lewy górny, a w i h to prawy dolny róg, a angle to kąt rotacji tego czegoś na czym rysujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kopiować umiesz? A poza tym to robiłeś 2 takie tematy...

 

Ewentualnie jak chcesz w trybie graficznym to użyj funkcji od rysowania prostokąta i narysuje 2 te prostokąty jeden czarny większy od drugiego za tym drugim mniejszym przed pierwszym z kolorem zielonym..

 

Długość pierwszego będzie tam przykładowo całą długością trasy.. a długość pierwszego będzie to aktualnie przejechana trasa.. czyli dodawaj do tego pierwszego paska zmienną która trzyma wartość ile już przejechałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...