Skocz do zawartości

Zablokowane Panel poruszający się za graczem..


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym żeby po wciśnięciu klwisza, np. "I" wyskoczył nam panel z ekwipunkiem, statystykami postaci itp.

 

W grze istnieją views dlatego nie wiem jak mam to zrobić.

Stworzenie tego panelu bez view to pestka, wystarczy skorzystać z klocka, albo napisać kodem..

 

A w wypadku gdy mam view?

Dodatkowo chciałbym żeby ten panel poruszał się za graczem..

 

 

Troche skomplikowane, ale myślę, że nie aż tak bardzo. Pomożecie? :crying:

 

Dodam, ze panel składa się z kilku obiektów, tzn. żeby go stworzyć należy utworzyć obiekt, np "zakładka 1, 2" i obiekty "tekst1, tekst 2..". Czyli panel jest zbiorem kilku obiektów, które ze soba działają. Np. Mamy przyciski, po wciśnięciu których wyskakuje zakładka z ekwipunkiem.. I tak dalej..

 

Spędziłem troche czasu nad tym panelem, działa sprawnie, ale stoi w miejscu..

Jeśli nie uda się tego zrobić, proszę zaproponować mi coś innego. Gra nad która pracuję zapowiada się na prawdę ciekawie. mimo tego, że będzie chyba moją pierwszą POWAŻNĄ GRĄ! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby po wciśnięciu klwisza, np. "I" wyskoczył nam panel z ekwipunkiem, statystykami postaci itp.

 

W grze istnieją views dlatego nie wiem jak mam to zrobić.

Stworzenie tego panelu bez view to pestka, wystarczy skorzystać z klocka, albo napisać kodem..

 

A w wypadku gdy mam view?

Dodatkowo chciałbym żeby ten panel poruszał się za graczem..

Troche skomplikowane, ale myślę, że nie aż tak bardzo. Pomożecie? :crying:

 

Dodam, ze panel składa się z kilku obiektów, tzn. żeby go stworzyć należy utworzyć obiekt, np "zakładka 1, 2" i obiekty "tekst1, tekst 2..". Czyli panel jest zbiorem kilku obiektów, które ze soba działają. Np. Mamy przyciski, po wciśnięciu których wyskakuje zakładka z ekwipunkiem.. I tak dalej..

 

Spędziłem troche czasu nad tym panelem, działa sprawnie, ale stoi w miejscu..

Jeśli nie uda się tego zrobić, proszę zaproponować mi coś innego. Gra nad która pracuję zapowiada się na prawdę ciekawie. mimo tego, że będzie chyba moją pierwszą POWAŻNĄ GRĄ! :o

Ustawiaj pozycję uwzględniając view_xview i view_yview. Zwracają one pozycję x i y lewego górnego rogu widoku(nie uwzględniają view_angle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...