Skocz do zawartości

Powalone RAM


MAK

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowe ramy zaczęły się dziać dziwne rzeczy, traciłem system nawet 2 razy w tygodniu. Odłączyłem więc ramy i przez 2 miesiące było OK. Podłączyłem z ciekawości te ramy jeszcze raz (to nieprawdopodobne żeby ramy knociły system) i jeszcze raz straciłem system po niedługim czasie.

 

Jestem niemal pewien że miałem ramy które niszczyły system ale czy to aby na pewno możliwe że ram może tak działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odwale Ci wyklad...

 

Jeden i drugi ram zapewne byl innej firmy. Mam racje?

Jeden byl szybszy a drugi wolniejszy. Mam racje?

Plyta glowna jest firmy ECS lub ASRock i dziala na DDR 400mhz. Mam racje?

 

Teraz co do niszczenia systemu.

 

Zle dzialajacy ram nie niszczy systemu lecz uniemozliwia prawidlowe korzystanie z niego. Czemu? Wynika to z faktu, ze wiekszosc procesow i sterownikow system Windows laduje na starcie komputera. Pewnie zapytasz gdzie je laduje i jak. A no tak. Wlaczasz system logujesz sie na uzytkownika... W tym to tez momencie zostaje odpalony jeden z glownych procesow Windows'a zwany "svchost". Jest on odpowiedzialny wlasnie za wlasciwe zarzadzanie sterownikami przeroznych czesci Twojego hardware. Dodam tyle, ze w XP SP1 svchostow jest jeden. W przypadku SP2 jest ich bodajze 7. Nie wiem jak sprawa sie miewa w Viscie.

 

Ale wracajac do crashowania systemu przez ram. Gdy ten svchost zostanie skopiowany na zle dzialajacy ram powstaja problemy. Zalozmy, ze procesor wykonal polecenie do Ram'u aby dane z sektora 130 przekopiowal do sektora 130 drugiej pamieci. Podczas kopiowania wystepuje blad ktorychs z kosci. Co sie dzieje z informacja z sektora 130 ktora potrzebuje w tym momencie Windows/Procesor? Informacja zostaje utracona.

 

I teraz zalozmy, ze byla to sytuacja w ktorej komputer chcial skopiowac sterowniki karty graficznej tak aby odpalic jakas przykladowa gre. Co sie nam dzieje? Komputer informuje nas o bledzie sterownika karty graficznej komunikatem. A jak sie ten komunikat zwie? BLUE SCREEN!

 

Teraz wiesz troszke wiecej o swoim problemie.

 

Co do bledow w tekscie, to mogly takowe wystapic. Gdyz napisalem to w 2 minuty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...