Skocz do zawartości

Piosenki na noc


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Czy ja napisałem, że Amanda jest członkinią zespołu Kamelot? Nie... Chodziło mi o to, że ona współpracowała z nimi przy tworzeniu albumu Black Halo i Ghost Opera, robiąc za żeński wokal w niektórych utworach, np. Love You To Death, do którego linka podałem wcześniej. Czytaj dokładniej. Tarja vs Anette nie będę komentować, bo to temat rzeka i kwestia gustu. Dla mnie obydwie są fajne. W końcu jesteś fanem Tarji czy Nightwisha? Co zaś tyczy się wagi, to trudno by przy moim wzroście (174) ważył jeszcze więcej, a na grubasa nie pretenduję. :P

 

Dobra, wracamy do tematu, bo się zbytni offtop zrobił.

 

Tubular Bells (Mike Oldfield) - głównie znany z tego, że został użyty jako theme filmu Egzorcysta (dzięki za hint dla Marmota). Nadaje się do puszczenia przed snem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Thx all! Ułatwi mi to znalezienie idealnych piosnek na noc (Zzzzzz...)

 

Biorę tylko polskie, bo do obcojęzycznych trudno mi się przyzwyczaić (chociaż są niektóre takie, które kładą mnie mimowolnie, np. Hallelujah Rufusa Wainwrighta).

 

Niekoniecznie muszą być to ballady (mówiąc to chodziło mi o to, żeby usypiały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tubular Bells (Mike Oldfield) - głównie znany z tego, że to theme filmu Egzorcysta (dzięki za hint dla Marmota). Nadaje się do puszczenia przed snem. :P

Mylisz się, ten album jest już od 30 lat znany głównie z tego, że nazywa się Tubular Bells i nagrał go Mike Oldfield. Nie trzeba lepszej rekomendacji.

 

A co do tematu, Marillion - House :D. Albo coś Katie Meluy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Mylisz się, ten album jest już od 30 lat znany głównie z tego, że nazywa się Tubular Bells i nagrał go Mike Oldfield. Nie trzeba lepszej rekomendacji.

Zacytuję z wiki:

The opening theme, which was eventually chosen for The Exorcist, gained the record considerable publicity and is how most people have probably first heard the work

Dla twojej satysfakcji żebyś się już nie czepiał, zmieniłem "to" na "został użyty jako". Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trolu122:

Noce Szatana raczej balladą nie są imho ;p .

Moim zdaniem jak coś polecać KATa z lekkich nagrań, to całą płytę Ballady, na której są kawałki: "Legenda Wyśniona", "Głos z ciemności", "Talizman", "Delirium Tremens", "Łza dla cieniów minionych", "Czas Zemsty", "Robak", "Bez pamięci", "Niewinność". Dwa z tych kawałków są na oficjalnej stronie zespołu i naprawdę polecam ci to Matthew (Trolu, dzięki za przypomnienie ;D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, płyta to absolutny klasyk :)
a kto to w ogóle jest Mike Oldfield, bo nie kojarzę cuhja 017.gif

 

a jak chodzi o polską muzykę to może jakiś blus np. Dżem, Breakout, Jan Skrzek? całkiem wporzo jest Dżem - Czerwony jak cegła, ale mi to podchodzi pod pieśń komunistyczną, w końcu Rychu śpiewa "Czerwony jak cegła", a wiadomo że czerwień to kolor komuchów. Rysiek R. = Komunista? hmmm.gif

 

Marek Grechuta ładnie smęcił, powinno się dobrze przy tym spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
ja Grechuty nie słucham, bo koleś smęci, ale dobrze się przy tym śpi.
Czyli słuchasz. :]

 

no specjalistą jestem, ale w tej muzyce, której słucham. mogę ci wymienić kapele o których nie słyszałeś, ty mi zresztą tak samo (np. majk oldfild). i kończę dyskusje bo jestem pijany i mi ciezko klawiszy szukac na klawiaturze.
Wiesz co? Nawet byś się nie przyznawał. Co z tego, że byś mu podał jakieś mało znane kapele punkowe jak tutaj mówimy o Mike'u Oldfieldzie. Ja też nie słucham jego twórczości, ale kurde kojarzę gościa, jak można nie znać tak popularnego muzyka, legendy? :| To tak jakbyś nie wiedział kim jest Paul Mccartney. :|

 

 

ps. Black, nie musisz cytować moich głupich wypowiedzi i się tłumaczyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus, popularnosc kapel i wykonawcow jest zalezna od kregow, ktore sluchaja danych wykonawcow. dla ciebie takie cos jak Dead Kennedys, Cock Sparrer, Cockney Reject czy Anti-Nowhere Legaue moze byc kompletnie nie znane, ale w kregach w ktorych ja sie obracam - te kapele to kult i klasyki. tak samo z Paul McCartney czy Mike Oldfield, o ile tego pierwszego kojarze tylko z imienia i nazwiska (utworow nie kojarze), to drugiego juz z kolei kompletnie nie znam, ale w kregach sluchaczy takiej muzyki - tez pewnie jakis tam klasyk. sa oczywiscie 'klasyki rocka' ktorych bede kojarzyl, tak samo jak ty bys dal rade kojarzyc pare kapel punk rockowych, np. Sex Pistols. wszystko zalezy od tego co powiedzialem na poczatku - od gatunkow muzycznych w jakich siedzimy, blablabla.

 

prosze o wybaczenie za brak polskich liter, jutro poprawie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...