Skocz do zawartości

Problem z formlarzem dll i plikami INI...


Szymi_2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Ostatnio naszło mnie na robienie gry multiplayer, ale nie wiem jak zrobic żeby pisany tekst w polach był zapisywany w pliku obok. Poczytałem troche o plikach INI w FAQ (duzo tego jest i cuś zajażyłem xP). Ściągnąłem przykład "formulaz dll" (najlepszy przykład dotyczący pola formularza jaki znalazłem) i utknąłem przy 1 zagadnięciu... Otóż mam taki kod na INI:

ini_open('dane.ini')
ini_write_string('Dane','Numer1','87654321')
ini_write_string('Dane','Numer2','12345678')
ini_close()

A tutaj kod z "pole formularza dll" (po nacisnieciu na objecta pojawia się wszystko co było wpisane za gwazdkami):

show_message("Login: "+edit_gettext(global.login_edit)+"#Hasło: "+edit_gettext(global.pass_edit));

Moje pytania:

1. Jak zrobic żeby to co się wpisało do okienka (wszystko za gwiazdkami) pojawiało się w dokumencie INI (tzn. jak przerobic kod INI tak żeby pisany przez gracza tekst za gwiazdkami był umieszczany w dokumencie INI).

2. Czy pole tych 2 formularzy można jakoś zmniejszyc ? Doszukałem się scripta którego w 50% pojąłem (nie rozumiem gdzie to się ustawia przy wstawianiu pola formularza)

// Tworz edit i zwroc jego uchwyt
// argument0 - x
// argument1 - y
// argument2 - dlugosc
// argument3 - kolor
// argument4 - true/false - Ctl3D
// argument5 - true/false - czy edit ma byc haslem
// argument6 - true/false - visible czyli widzialnosc

return external_call(global.CreateEdit_lib,argument0,argument1,argument2,argument3,argument4,argu
ment5,argument6);

3. Pytanie podobne do poprzedniego. Czy można zmienic kolor środka pola do wpisywania ? (z skryptu wyżej wychodzi, że można ale jak to się ustawia ?? :P)

 

Mam nadzieję, że w miare jasno przedstawiłem mój problem :]. Jeżeli ktoś mógłby napisac gdzie to się ustawia byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Szymi

 

 

P.S. Chciałbym żeby pole formularza było mniej więcej takiej wielkości a654a1091521ef00.jpg . Kolor w środku może byc taki a29f4175defb4cfb.jpg . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

ini_open( 'dane.ini' );
ini_write_string( 'Dane', 'login', edit_gettext( global.login_edit ) );
ini_write_string( 'Dane', 'haslo', edit_gettext( global.pass_edit ) );
ini_close();

2. Trzeci argument.

global.login_edit = edit_create( x, y, 100, make_color_rgb( 49, 52, 49 ), false, false, true );
global.pass_edit = edit_create( x, y + 45, 100, make_color_rgb( 49, 52, 49 ), false, true, true );

3. To samo co wyżej, tylko czwarty argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Tymon żądzisz ;]. Już zabieram się do pracy :]. Pozdro

 

12:52 : OK wszystko jest git tylko, że... Jak spisuje w object "edt" to 3 co mi dałeś to tworzy mi tylko 1 linijke to wpisywania. Jak zrobic żeby były 2 ? A i jeszcze jak ustawic żeby czciaonka była koloru białego ? Troche to przydługie :/, można zmienic szerokośc ? Plx odpowiedz jak najszybciej możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...