Skocz do zawartości

Zablokowane Rozłegłe roomy - problem


RaistlinBlackRobe

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, typowo newbowskie pytanie. Otóż jak tworzę room większy niż full screen(u mnie 1024*768). Wszystko działa tak jak wcześniej, ale wyświetlany jest cały room(zeskalowany jakby) zamiast kawałka. Wiem chaotycznie brzmi, ale trudno to wytłumaczyć. Wygląd całkowity, zeskalowany, a jeżeli kliknę w punkt docelowy do dojścia w jakieś miejsce idzie tam gdzie by to było w dawnym ustawieniu.

Czy mogę coś zrobić, aby mieć normalny(cząstkowy) widok? Mam ustawionego w roomie view'a na bohatera(oczywiście chciałbym gdyby z jego ruchem przewijał się ekran).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeciez w zakladce view w object following dajesz obiekt bohatera, a w x i y (wielkosc view) dajesz np 640x480, potem w hbor i vbor (chyba tak nie pamietam) ustalasz na jakich x i y ma sie ekran przewijac (najlepiej polowka czyli dla 640x480 wpisujesz 320x240).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeciez w zakladce view w object following dajesz obiekt bohatera, a w x i y (wielkosc view) dajesz np 640x480, potem w hbor i vbor (chyba tak nie pamietam) ustalasz na jakich x i y ma sie ekran przewijac (najlepiej polowka czyli dla 640x480 wpisujesz 320x240).

Na to też wpadłem(mówiąc, że mam viewa na bohaterze to miałem na myśli).

Problem jest chyba większy niż myślałem. Screen: Screenik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze nie zaznaczyles opcji enable views???

Fakt, ale chyba nie tylko. Ponieważ teraz kiedy włączam room pojawia się okno m.w. 20*60 pikseli zupełnie czarne(mam odpowiednio[chyba] ustawiony view).

Może może mieć to związek z skryptem chatu, który sprawdza czy tekst nie jest dłuższy od roomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...