Skocz do zawartości

Tekst z pliku


Luz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko, czy da się zrobic, że mam na komputerze plik o nazwie np. news oraz mam program zrobiony gm, i w tym programie jest napisane to co w tym pliku news, ale to ma działac na zasadzie, ze załużmy mój kumpel ma ten program (który zrobilem) a ja mam na kompie plik news i u niego w tym programie jest napisane to co w pliku na moim kompie, ale jak zmienie tekst w tym pliku to tekst na jego kompie w tym programie tez się zmieni? Chodzi mi o takie cos, ze dane tekstowe z pliku news z mojego kompa sa przesyłane go programu na jego i każdy komputer który mam mój program przez internet i ja moge kiedy chce zmieniac tekst w tym pliku. Czy da się tak zrobic ? jak sie da to jak to zrobic ?

 

Pozdro Luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Lepiej by było zrobić dwa programy, jeden typowo kliencki i drugi do zarządzania newsami. Teraz szukamy jakiegoś serwera www, piszemy stronkę w php do obsługi niusów, korzystamy z rm_http i poprzez tą drugą aplikację nagrywamy na serwer niusy, a programem klienckim co jakiś czas sprawdzamy czy na serwerze nie ma nowych niusów. Ewentualnie ten drugi progs można kompletnie ominąć i napisać zarządzanie niusami tylko i wyłącznie poprzez stronę www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...