Skocz do zawartości

Pomoc w skakaniu...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam banalny problem(mam GM od jakiegoś roku :D )

Moja wersja to 5.0... :]

Robie gre platformową i mam kłopot, a mianowicie gdy naciskam klawisz odpowiedzialny za skok postac skacze ale gdy w tym czasie będę uzywał jakiejś strzałki to ona będzie fruwała... :lol:

Co mam zrobić?

Przecież moja postać to nie ptak :boxed:

 

 

 

Czekam na szybką odpowiedź ;)

Thx for Help :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Gm5.0 nie uzywalem , ale podejrzewam ze jest tak samo jak w innych wersjach. A wiec ustawiasz murek na solid. W objekcue Hero i przy przycisku skoku dajesz

 if ! place_free(x,y+1)
{vspeed = -11}

 

A w stwepie tego objeeektu ustawiasz grawitacje

if place_free(x,y+1)
{gravity = 0.5}
else
{gravity = 0}

 

Mam nadzieje ze to dziala tesh na GM5.0 . Oczywiscie wartosci mozesz dowolnie zmieniac :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do kurny nędzy :P ! Przecież podawałem chyba z dwa razy na tym forum linka do artykułu, jak zrobić skakanie.

 

PS. Bigshark, przyznaj się. Kod wziąłeś skądś. Nie sądzę, żebyś w dwóch postach, podał ten sam przykład, z tym samym błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , nie chcialo mi sie pisac , wiec skop[iowalem kod z mojej gry DJ MAX kontra Obcy. Jendak ta gra zostala od podstaw zrobiona przeze mnie wiec mozna powiedziec ze ten kod zrobilem sam :thumbsup: A pozatym co sie tak czepiasz marmot? Czyzbys mial jakies kompleksy? Wazne ze pomoglem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co masz na mysli pisząć - fruwać ;/

Jezeli chodzi ci oto że ma sie nieporuszać, poprostu stawiasz jeden warunek w stepie [ Przy if kyeboard_chack ) sprawdzający czy dany obiekt jest teraz w fazie skoku. Jeżeli tak - Reszta kodu ma zostać z ignorowana, jesli nie - postac może poruszyć się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...