Skocz do zawartości

Plung & Play In GM6


Remx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po wielkiej przerwie ktora spowodowana byla tym ze padl mi dysk i all dane stracone :( razem z źrudłami moich gier :( i darowalem sobie.

Ale teraz powracam :P chyba.....

 

Mam GM6 (reg) i mam kilka pytan co do niego :)

 

1. Czy jest mozliwe w nim zrobienia cos na styl modułow Pluginow itp.. Plung & Play :P chodzi mi o to ze napisze grę jakaś tam powiecmy sobie ze sie nazywa to "Jądro-Client" po odpaleniu tego oczywiscie mozemy sobie odrazu grac, wykonywac jakies tam Questy itp.. w głownym miescie owej gry stal by budynek a w nim naprzykad 20 portali ale bylo by widac ktory jest czynny a ktory nie (swieci się). i tu własnie zaczyna sie problem....

W katalogu z gra bylby katalog "data" do niego bylo by mozna wrzucić gotowy kawałek gry (kilka roomow z questami) po odpaleniu "Jądro-Cient" po wejsciu do owego budynku naszym oczom ukaze sie swiecacy jeden portal z posrod tych 20,

po wejsciu w niego automatycznie nas przeniesie do owego dodanego modulu a wszystkie nowe stworki itemki etc... byly by integralne z jądrem :)

dzieki temu muglbym zrobic gre a puzniej do niej swego rodzaju expansion packi z Questami itp..

 

2. Chodzi mi o grafike 3D czy ta zaproponowana w GM6 jest wystarczajaca do tworzenia niezbyt profesjonalnych gier ?? oczywiscie wspoldzilajaca z tym co napisalem wyzej.. chcę zrobic gre podobna do Might&Magic RPG ale tutaj bedzie sie samemu :) no moze beda jacys NPC do pomocy w zaleznosci od QUestu..

 

3. Jak rozwiazano sprawe Online w GM6 ?? czy nadal lezy czy moze sa juz wprzygotowaniu jakies dobre klocki Multiplayer or Online Server-Client ??

Lub moze jest cos takiego aby bylo mozna sie polaczyc ze strona www napisana w php i tam przesylac dane ? i vice versa.

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi :) chce sobiewszytko wyjasnic zanim zaczne pisac gre :) aby znow nie bylo tak jak poprzednio ze co chwila cos stalo na przeszkodzie.

 

Pozdrawiam all ekipe GMCLAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanie..

 

Czy w tym trybie 3D mozna implementowac modele 3D .3ds itp.. ?

Oraz czy da sie je wprowadzic w ruch :D a nie jako obrazki 2d :P

Chodzi mi o to ze postawie stworka i on bedzie caly 3d :) biegal machal glowa nogami i rekoma :) a jak ma bron to i bronia..

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 3D:

nie można eksportować modeli 3DS i innych. Będzie to dostępne w wersji 6.1. Jak narazie, to za pomocą plugina Xceptiona do Cinemy4D, możesz zapisywać w niej modele jako GML, albo zapisywać modele jako ASCII, a jak je później odczytać to instrukcja jest na oficjalnym forum. Nawet chyba w jakimś temacie na moim All About Game Making (w dziale newsy ze sceny) dałem linka do tego. Link do All About Game Making w sygnaturze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Co do online: gmsock. Za pomoca dostepu do portow mozesz co chcesz, tylko musisz znac protokoly w tym jak wyglada wyslanie danych w HTTP przez port 80. Serwer klient także możesz napisac przy pomocy gmsock.

 

Jesli chodzi o czesci gry, to musisz posluzyc sie jakims wlasnym formatem albo skryptami, ktore beda dodawaly roomy, obiekty, spritey, eventy itd., ale do tego przydaloby sie taki skrypt zakodowac a nie zostawic jako czysty txt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze widziales gdzie jakis przyklad ? cos ala Quake ale zrobiony wlasnie w GM6?

 

Wiem ze cos tam bylo po 5 ale jak wiemy w 6 moze cos da sie wiecej :D i chcialbym zobaczyc czy wogule sie oplaca bawic z 3D :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wpadlem na pomysl polaczenia grafiki 3D z 2D :) jak mowilem ma to byc gra cos ala Might & MAgic wiec walka i tak jest turowa :)wiec czemu by nie zrobic jej 2D ? :) przenosilo by nas do innego rooma na czas walki gdzie juz byla by potrzebna tylko grafika 2D albo 3D przerobiona na 2d :P

 

 

a co do tej stronki to nieznalazlem nic co by mnie zadowolilo (bez skojazen) :P

 

 

Teraz mam jeszcze jedno pytanko co do textur jestem bardzo slabym grafikiem :( czy moze wiecie gdzie moge znalesc takie owe textury naprzyklad na dom drewniany i ceglasty ? dach drzewa itp... czy wogule takie cus jest bo niechce mi sie zbytnio odpalac jakas gre ala Gothic 2 :P i cykac fotki dla domkow :D aby je sklonowac choc to dobry pomysl :D

 

Znalazlem kilka textur takich ale one byl takie male ze po powiekszeniu to juz wolalem bez nich domek zrobic :D

 

 

Ps sorki za te posty ale dawno mnie nie bylo i niewiem co na swiecie sie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marmot co bym bez ciebie zrobił :thumbsup: :P

 

Tylko szkoda ze tam niema textur typu bele drewna - deski (sciany domow) cos ciemniejszego tylko same jakies sklejki tak jagby tylko na tlo do stronek www :(

ALe moze se jakos poradze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...