Skocz do zawartości

Kod Źródłowy czy jakoś tak :>


razorekor

Rekomendowane odpowiedzi

Robimy sobie obiekt, potem wybieramy event (np create - co ma sie dziac przy stworzeniu obiektu itp jak znasz angielski to sobie poradzisz z tym) A potem w prawej czesci okna mamy klocki, budujesz sobie cos z nich (tu tez angielski) a jak nie to w zakladce control masz klocka Execute piece of code Przeciagasz go na lewo i robisz skrypt.

 

http://stg.one.pl/index.php?page=5

 

Tu masz taki w miare kurs GML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie rozumiem tego kursu o mało co nie wyszłem z siebie ponieważ nic tam nie rozumiem ... Ten koleś nie pisze tam co jest czym więc skąd mam wiedzieć co i jak... skoro nawet nie wiem co to jest zmienna ...

np. to

"5. Solid

 

To zmienia czy obiekt ma byc "solid" czy nie. Będziesz musiał zamieniać to na "true" lub "false. solid=true sprawi że obiekt będzie "solid" itp.

"

Ja wiem co to solid ale jak inni by nie wiedzieli to skąd mają wiedzieć co to im da....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo - pokręciłeś tak że nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś... lol w tym arcie jest wszystko tak wytłumaczone że prościej się nie da <_< Solid to też zmienna - tylko już odpowiednio znana programowi(nie wiem jak to nazwać xP) a ty moższ tworzyć swoje zmienne o dowolnej wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz to jakbym wiedział co jest czym a ja właśnie nie wiem co jest czym nie wiem co to jest "Zmienna"

@edit

acha dlaczego jak ustawiam se zebym kierowal stralkami to jak nacisne np stralke w gore to postac idzie ciagle w gore i sie nie zatrzymuje??

I jak zrobic punkt koncowy np ide postacia do jakiegos punktu i przenosi mnie to innej planszy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhm... ale co za idiota napisał "zmienna oznaczajaca czy obiekt ma być "solid" " -.- faktycznie, nikt by się nie połapał :/ mogli napisać, obiekt stały, a nie solid, i wytłumaczyc co oznacza stały, że np traktowany jako nie przenikalny, wykorzystywane do stworzenia ziemi itp. solid - solidny czy coś, to już więcej wyjaśnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...