Skocz do zawartości

Kolejny problem z kompem!


Yoda

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tym razem ja mam problem :D Otóż:

 

Robię sobie w gmie zapisuje pisze do kogos włąsnie na gg i bęc! komp sie zawiesił (myszka nie reaguje itp.) no to resetem go! I znów ta sama sytuacja... znów reset i niestety teraz komp nie raczył się już włączyc (tzn. system) bo zawiesił się już na oknie 'zapraszamy'! I tak przez kilka kolejnych prób... Now iec wszedłem przez awaryjny tryb. Wchodzę w dziennki zdarzeń no i jakieś tam błędy są... No to kasuję programy parawdopodobne bo kiedys mialem podobnie tylko już w oknie ładowania wina ze sie nie ładował i pomogło odinstalowanie... AVG! :P No i patrze odinstalowałem sterowniki ati <idiota> odinstalowałem antyvira... wałaczam kompa... dałem na 'ostatnia dobr konfiguracja' i uruchomił się <sukces> więc wgrałem stery do ati oczywiscie wsykoczył błąd :thumbsup: 'Zero Display Driver Error' i kazał mi restartowac... I znów se nie chce włączyć! No to z nowu dałem tą ostatnią dobrą... blbla i dzaiła... i piszę do was właśnie... Ech jak myślicie gdzie przyczyna?

 

PS: Lol ale wypracowanie napisałem :D Lololol!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka przyczyna - za cholerę nie wiem, natomiast polecam reinstall OS'u, format dysku a przy okazji zainstaluj vistę albo jakiegoś dobrego linuxa (jak się w tym nie orientujesz to dla "nowych" w tej materii polecam suse i ubuntu)

 

WTF!!!??!!??!!??!!??!! Człowieku ty postradałeś chyba wszystkie zmysły :boxed: :boxed: :boxed: :boxed:

Może lepiej idź na badania :lol2: ( Bez obrazy... ) skoro radzisz instalowanie sitka :/ jeszcze takiego co powoduje nawet o 50% zwiększenie wymagań wszystkich programów :/

Viśta wio Viśta wio Ku*** Ma* :/

 

Przyczyna jest prosta masz albo zrąbanego Wina albo problem techniczny karty graficznej tz. zabrudzona przypalone rdzeń, wirus w biosie lub inne uszkodzenia mechaniczne ...

KOLEJNY RAZ PISZE WYCZYŚĆ KOMPA JAK NALEŻY!! Odkurz go delikatnie przetrzyj pędzelkiem jeszcze raz odkurz jak masz sprężone powietrze użyj go! Dopiero wtedy pisz posty że masz problem ...

Ps. Czasem AMD Command center ( czy jakoś tak się to zwie ) Wywołuje problemy tego typu po prostu daj start -> uruchom -> msconfig -> uruchamianie i wyłącz wszytko z ATI

 

Ja na swojej płycie głównej przez OC już wymieniałem Mosfety, układ przetwornicy i wszystkie kondensatory <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdaje że to wina procka - szwankuje mi już od dłuższego czasu a co zauważyłem dzis? Włączam go ranu i odpalił bez problemu.. chodził cały dzien do teraz i zaś się zaciął... może się przegrzewa? Możę ta pasta termocośtam jest zkichana... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie odświeżyć... Gdyż mam pytanko - jeśli to wina wirusa w biosie to co moge zrobić? Jeszcze spróbuję puścić kompa na ubuntu i zobaczę co jest... Chyba najlepiej będzie dać kompa na przegląd :(

 

Możesz se jeden dysk zformatowac. najlepiej dysk c. a potem zainstalujesz sobie windowsa, albo linuksa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że to uszkodzenie systemu? Może problem siedzi w sprzęcie... zresztą nie mam zdrowia już 5 raz go formatowac w te wakacje xD

 

EDIT: aha chodzi ci o bios?

 

nie. Albo masz kilka antiwirusów, albo masz kilka wirusów na dysku c. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów double-post ale mam nowe spostrzeżenia... 3 dni temu zastosowałem metądę wyjmij-włóz... ale że z kartą grafiki już tak robiłem... z RAMem też... to wziąłem i zdjąłem radiator z procka.. wyjąłem go - przedmuchałem i włożyłem spowrotem - wynik? Przez 2 dni się nie zawieszał. Tyylko wczoraj przy wyłączniu kompa mi się zawiesił (po całym dniu chodzenia) i dziś jak grałem w Almorkę (przy Almorze mam zużycie procka 100% i grzeje się nemiłośernie :( )... Chyba procek się zagrzewa... Może jak goczyściłem to coś się stało z tą pastą?

 

Btw tata mi mówił że w pracy też im sie komp wiesza (epidemia czy co :D) i informatyk im powiedział że to od gorąca... :F Mi się zdaje zęto coś z prockiem... Pierwsze co nałożę nową pastę jak kupię...

 

Wogóle mi się zdaje że ten procek jestdo du... Muszę tylk się upewnić że to jego wina - to kupię nowy możę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez sadzę bo po przełożeniu procka (może lepiej się wcisnął abo co) jużmi się nie weisza w warunkach normalnych.... tylko o całym dniu (13godz :P) się zawiesił... no i dziś jak gram w Almorę ale to zrozumiałe.... Musze kupić nową pste i posmarować chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...