Skocz do zawartości

Dało by się zrobić bazę danych w gm?


Millenium

Rekomendowane odpowiedzi

To co w temacie czy da się bazę danych stworzyć? która będzie się opierała na np plikach txt albo ini??

Proszę o przykład jakby ta baza danych wyglądała bo bo robię online wersje score ale potrzebuje 3 jakby kolumn w tabeli pierwsza nick druga score a w trzeciej będzie link do wyświetlenia ogólnych informacji którą udzielił nam rekordzista ale narazie potrzebuje przykładu offline na np plikach txt albo ini kto pomoże jest w creditsach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MySQL jest zbyt wolny. Jeśli chcesz jakiś globalny ranking na jakiejś stronie to użyj zapytania HTTP i dodawaj wyniki za pomocą PHP do bazy danych. Jeśli chcesz tylko na pojedynczym komputerze - użyj plików ini.

 

Równie dobrze można by się zainteresować plikami XML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że XML jest szybszy od MySQLa - choć w ogóle nie widzę sensu tego porównania, ale mówię.

To tylko ironia - żeby nikogo nie wprowadzić w błąd. :P

 

Każdy będzie Ci instalować MySQLa tylko po to żeby na jego komputerze była lista wyników do jakiejś tam gry - bez sensu, nie? Co innego jeśli chodzi o listę "online" - można użyć odpowiedniego DLLa do połączenia z bazą danych, można. Jednak znowu jest to zbyt wolna operacja. Więc jaki sens używać tu jakiejś bazy danych? Wystarczy HTTP, PHP i serializacja danych.

I przypominam Ci, że GM to nie jakiś super odrzutowy kombajn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi, że to ma się nie zajdować na komputerze gracza?

I nie mówimy o pisaniu forum na XMLu tylko o głupiej tabeli wyników na XMLu która nie musi przetrzymywać dużej ilości danych.

Po za tym, skoro istnieją fora tekstowe działające dość sprawnie to jaki problem stworzyć forum na XMLu? To tylko inny format zapisu danych w plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo czy ktoś tu jeszcze pamięta treść pytania i prośby ok a więc się do ja bym proponował bo to będzie online o to aby to było w plikach txt zapisywanych na kompie (wiem że mało wydajne ale co mnie to obchodzi;p) przesyłaniem już ja się zajmę ale chcę abyście za mnie zrobili jakiś przykładzik tylko taką próbkę ok pamiętajcie że w nie iem jak to ująć trzeciej linijce/ kolumnie ma być link do strony tego kolesia

Ps. A weźcie zróbcie dodawanie informacji wiesz ogólnie wynik nazwa no i stronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...