Skocz do zawartości

3 pytania nooba


Driger

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak zrobic proste obliczenia na klockach VAR i czy wogole sie da

 

Mam jeden klocek "obrona" , drugi "sila" .. ludzik stoi sobie na ekranie i ma 10 zyc , jesli wcisne spacje chcialbym zeby jakos powstalo (sila-obrona) i to co wyjdzie tyle odejmuje chlopkowi zyc .. np obrona 1 , sila 3 .. 3 - 1 i odejmuje chlopkowi 2

 

2. Mam ze jak klikne gdzies na mamie chlopek idzie w to miejsce tylko sie nie zatrzymuje xD .. jak zrobic ze gdy dojdzie do wyznaczonego to staje , tu wsytarczy mi tylko podpowiedz na czym moge to zrobic latwo :P

 

3. Czy w niezarejestrowanej wersji moge robic takie rysowanie prostokatow , takich jak w rts do zaznaczania ?

 

z gory dzieki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

dajesz na create :

sila = np. 8

obrona = np.4

zycie = np.10

 

I w evencie wcisniecia spacji daj jakistamobiekt.zycie -=(sila-jakistamobiekt.obrona)

 

2. Ustaw zmienna idzx, idzy i niech do nich idzie - po dojściu speed = 0

 

3. Nie pamiętam bo od dawna robie na zarejestrowanej :P

 

EDIT:

 

Btw nie zabieraj sie za strategię jeśli uwazasz się jeszcze za nooba i niedoświadczonego :) Wierz mi - jestem można powiedzieć średnio zaawansowany[śmiech na sali], znam dosyc GML a mimo to mam ciągłe problemy z moim RTSem. Robienie takiej gry to stosy kodów(na klockach jej nie zrobisz). A skoro nie umiesz nawet liczyc zmiennych to... życzę powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...