Skocz do zawartości

Ślizganie się


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym aby postać,bohater,hero albo poprostu ludzik którym chodzimy (Jak kto woli ) Aby ślizgał się "lekko" po powierzchni.Da się to wykonać ? Jeżeli tak to proszę o wyjasnienie mi tego. ;o

 

Potrzebuje także menu do mojej gry.Lecz z tym trochę roboty będzie(No chyba że komus to zajmuje 4 minuty ;p).Za "zrobienie" mi(Niestety próbowałem już troche z tym i nic ;f) umieszczę w creditsach.Najlepiej i najrposciej będzie skontaktowanie sie ze mną na gg.(Moje gg to --------)

MENU NIEAKTUALNE

 

Dziekuję i pozdrawiam.Fall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w przykladach, nazywa sie cos jak zlozony system ruchow, tam jest pokazane jak zrobic zeby player rozpedzal sie do jakiegos speeda a po puszczeniu jechal po powierzchni, mozna ustawiac sile tarcia itp ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Zrobiłem tak jak mówił Tymon.Zadziałało ale nie tak jak chciałem ;f.Postać faktycznie się ślizga.Ale robi się tak że gdy skręcam w lewo postac ślizga mi się w prawo.Na dodatek skacze o połowe mniej.Czy jest jakieś inne wyjście? Głupie ale prawdziwe ;f

@Stig:Heh,szukałem i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w "szukajce" ale nic nie znalazlo,w przykładach na stronie i na forum patrzyłem.Może pominąłęm ? o.O Ale co do rozszerzenia ".gmd" Posiadam tylko wersje Game Maker'a 6.0 i 7.0.Powiedzcie mi w czym otworzyć rozszerzenie "gmd".Niejestem pewny ale sciągne jeszcze wersje 5.0.

 

Rozwiązanie:Wystarczyło zmienić rozszerzenie na ".gm6".Stig jak będe czegoś potrzebował posle Ci PM'a.Mam nadzieję że odpiszesz mi w tym temacie.Dziękuję i Pozdrawiam Fall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Sory.Właczyłem to co Stig mi powiedział i co się okazało.Tam nie ma poslizgu,oprócz płynnej animacji.Niestety nie przydało mi się to.

 

Dalej czekam na pomoc z poslizgiem.

 

Poslizg

Chciałbym aby Obiekt A czyli mój bohater,ślizgał się na Obiekcie B czyli np.Powierzchni Zlodowaciałej.

 

Wallkick

Bardzo potrzebował bym też efekt "wallkicka" który to wykorzystał "pablo".A

 

Za pomoc umieszcze w Creditsach.Jeżeli nie chcesz abym to zrobił daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poslizg. Sprawdź jaki obiekt jest pod nogami bohatera, napisz też odpowiedni "system" ruchu platformowego który pozwoli Ci na zmianę tarcia.

 

Wallkick. To samo, tylko sprawdź czy obiekt jest po lewej czy prawej oraz czy nie ma nic pod nogami. :]

 

Pozdrawiam, mroow. :cat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...