Skocz do zawartości

Zwolnienie animacji...


Rekomendowane odpowiedzi

A więc jestem nowy na tutejszej "scenie" game makera i robie własnie swoją 1 grę.A więc mój problem polega na tym że zrobiłem animacje pieniążka (ala Mario) I ten pienążek zaszybko się obkręca.Jak zrobić aby ten pieniążek był troche wolniejszy?

 

Oraz jeszcze chcem o coś spytać.Jak zrobić aby gra otwierała się w nieco mniejszym okenku niż w standardowym?

 

Edit:Jeszcze jedno pytanko.Jak zrobić aby kamera była wyśrodkowana na moim bohaterze (czyt.ludziku którym chodzę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.w create obiektu moneta daj image_speed=0.4 to chyba bedzie odpowiednia predkosc.

 

2. w roomie w zakladce view naciskasz na Enable the use of views i Visible when room starts. no i w view in room ustawiasz sobie wielkosc np 300 na 250

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra te 1 Zrobiłem.

Ale w tym 2 nie moge znaleść zakładki view i tych wszystkich innych pierdół ;/

 

Jeszcze jedno pytanie przy okazji:Jak zrobić aby kamera była wyśrodkowana na moim bohaterze (czyt.ludziku którym chodzę)?

 

Przy okazji powiem że robie to na wersji 7.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roomie wybierasz zakladke view, zaznaczasz 1 klikasz enable to use view(s) , nizej zaznaczasz za jakim obiektem ma podazac, jaki rozmiar ma miec to okno i jeszcze nizej w Hbor Vbor przy jakim dystansie od krawedzi okna view ma sie przesuwac.

 

Jasne :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lllooo matko :] gm 7 :sick:

tworzysz (edytujesz) room. pokazuje ci sie okienko z danymi rooma. tam na gorze po lewej tego okienka masz kilka zakladek. masz zakledke views. wchodzisz. zaznaczasz "enable the use of views" i "visible when room starts". na dole okienka masz za jakim obiektem ma ekran podazac. masz tam tez cos takiego: Hbor i Vbor. ustawiasz tam, w jakiej odleglosci ma sie ekran przesuwac (jesli hero ma byc ciagle na samym srodku, wpisz tam dane takie jak maszz na rozdzielczosc). zrozumiales? :]

EDIT: GRRR!!! STIG PIERWSZY! BUUUU!!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...