Skocz do zawartości

Linux


Mag_Ognia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Jabol

Właśnie, nie rozpakowywać, ale tak PO PROSTU wypalać? Nie, bo wtedy płyta nie będzie bootowalna(nie będzie możliwe wystartowanie komputera z niej).

 

Skoro już wiesz Magu_Ognia jak wystartować komputer(bootować) z płyty, to poniżej masz instrukcję jak wypalić tak, żeby płyta była bootowalna:

Wejdz w Nero, wyłącz wizarda tylko wejdz w to drugie(takie okno w którym jest wszystko, nie taki wizard w którym są dwie opcje), po lewej jest taka pionowa lista(jak nie ma tej listy to pewnie jesteś w złej zakładce, to chyba pierwsza) , na tej liście są opcje na jaką płytę chcesz wypalić i jak. Z tej listy wybierz coś co jest zatytułowane "Boot CD" Czy jakoś tak, dawno nie używałem nero, w każdym razie musi być tam coś z bootowaniem i CD. Po tym wskaż ten plik .iso który ściągnąłeś z neta, ustaw jakąś optymalną prędkość nagrywania(np. 30x) i wypalaj ;)

Po czym możesz spróbować bootować z tej płyty którą wypaliłeś, powinien się włączyć Ubuntu ;) Pozostało tylko zainstalować go :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wypakowujcie ani nie wgrywajcie tylko dajecie NAGRAJ PŁYTĘ Z OBRAZU :/ . Poza tym, na tym videotutorialu co dałem wczoraj jest pokazane jak w Windows wypalać płyty z obrazu .iso.

A tutaj jest obrazkowy kurs: http://www.weethet.nl/english/cdrw_usingnero_iso.php :jak nagrać w Nero Burning Rom. A tu obrazkowo: http://wiki.cdlinux.pl/index.php/Nero_Express :jak w Nero Express.

Tu żadnej zabawy nie ma, to łatwy, szybki i przyjemny proces. Poza tym, nie wierzę wam, że nigdy nie zgrywaliście płyty do obrazu np. .nrg, lub nie nagrywaliście obrazu płyty ściągniętej z internetu :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ustawiłem bootanie'first boot coś tam', na cd-rom.

teraz mam zrobić partycje?(już wiem jak zrobić).?

i jaka jst możliwość użycia demon toolsa zamiast wkładania płytki do cd-romu?

Marmot,Blackmaul,Jabol,raczej do nich te pytanie bo oni najwięcej mi już pomogli=]

lizus=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna, bo daemon tools działa tylko jak jest windows włączony. Musisz włożyć płytę do CD-ROM. Jak dobrze nagrałeś to pojawi ci się po zresetowaniu komputera takie menu z którego wybierasz pierwszą pozycję. Odpali ci się system. Na pulpicie będzie ikonka Install. Klikasz w nią i podążasz krokami które tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...