Skocz do zawartości

Zmiana sprita podczas wciskania klawiszy


Rekomendowane odpowiedzi

if place_free(x+4,y) and keyboard_check(vk_right) then

{

x+=4

sprite_index=sprite1

}

 

Jezeli wcisniety przycisk w prawo nastepuje zmiana sprita na sprite1

 

 

A PYTANIE JEST TAKIE :

 

Jak powinien wygladac script .. Jezeli nie jest wcisniety żaden przycisk to jest sprit2 np

 

Albo drugie .. Jak przycisniety jest klawisz prawo i gora to idac pod ukosem zmienia na sprite6 np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

if(keyboard_check(vk_nokey))sprite_index=sprite2

 

if(keyboard_check(vk_up)&&keyboard_check(vk_left))sprite_index=sprite6

 

Pozdrawiam :]

logo_mini.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopa ale Kretek ile musisz zakładać tematów dziennie? Mógłbyś o parę rzeczy zapytać w jednym...

@DOWN

Rozumiem gdyby Twoje problemy były naprawdę złożone, ale na Twoim etapie nauki GM można zadać kilka pytań w 1 temacie, zamiast zakładać dziennie 5 tematów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopa ale Kretek ile musisz zakładać tematów dziennie? Mógłbyś o parę rzeczy zapytać w jednym...

 

To jak powinien nazywac sie temat .. ? "pytania kretka" ? :> ..

 

Ja mysle , zreszta wiem to z doswiadczenia ze Jak jeden problem jest zawarty w jednym temacie to jest bardziej przejrzyscie i ze kazdy moze z latwoscia znalesc sobie cos bez problemu niz mialo by byc 1000 problemow w jednym temacie , i szukaj tak jakiejs rzeczy w tylu postach .

 

Jezeli ktos uwarza z modkow ze spamuje to moge dostac ostrzerzenie albo bana , ale po czesci spamowanie to jest "pisanie wielu bezsensownych postow" mi sie wydaje ze nie pisze bezsensownych postow , chyba ze ty tak uwarzasz to inna sprawa :P

 

Oczywiscie dzieki za odpowiedzi xd

 

UP@

 

Niech bedzie .. nie przyszlem tu sobie pogadac i sie przezbywac tylko sie czegos dowiedziec .. bede sie staral mniej tematow zakladac :)

 

@temat

 

a jak zrobic ze jezeli postac szla w prawo (wtedy mam sprite animowany) i sie zatrzymala to zeby ustawic np sprit patrzacy w prawo.

 

if(keyboard_check(vk_nokey))sprite_index=sprite2 .. mam tak ale wtedy sprit jest w bez ruchu tylko w jedna strone

 

Np jest ustawiony sprit w bez ruchu patrzacy w prawo .. i gdy ide w lewo i sie zatrzymam to nagle mi przeskakuje na sprit patrzacy w prawo

 

Jak ustawic ? Ide w lewo zatrzymam sie (zmiana na sprit patrzacy w lewo) .. Ide w lewo (sprite bez ruchu w lewo) ?

 

Ktos rozumie o co mi chodzi ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...