Skocz do zawartości

Program


micryb93

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam programu o którym mowa jest w poradniku "Od zera do gier kodera". Nazwa programu to Microsoft Visual C++. Szukałem w google i znalazłem taką która nie chodzi.

Jeśli ktoś ma link do tego programu to będę bardzo wdzięczny za jego napisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam programu o którym mowa jest w poradniku "Od zera do gier kodera". Nazwa programu to Microsoft Visual C++. Szukałem w google i znalazłem taką która nie chodzi.

Jeśli ktoś ma link do tego programu to będę bardzo wdzięczny za jego napisanie.

Ten kompilator jest płatny, darmowa jest tylko wersja Express (I chyba tylko pod .NET). Równie dobrze

możesz użyć Dev-Cpp czy Code::Blocks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jeśli jesteś w posiadaniu cudownego systemu operacyjnego Windows XP® z dodatkiem Service Pack 2 od naszej wspaniałej wszechwładnej firmy Microdoft®©, oraz legalnego olicencjowanego oprogramowania Microsoft Office® 2003, to bez problemu powinieneś odnaleźć w jego funkcjach darmowy program o nazwie Microsoft Visual Studio®, Microsoft Visual Basic® albo Microsoft Visual®, który da ci dokładnie wszystko to czego potrzebujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

JA ten kursik przelecialem :D . I kurcze musialęm zmieniać cały czas kod. BO czemy w Dev-C ++. Nie moge zdefiniować funkcji void main ??Tylko musi byś int main?? A pozatym też wykrywa błędy w std::cout (cin). I musze dopisywac using namespace std . To wina że ten kurs był pisany w 2003 roku?? a widzieliście stosunek tego czlenia z kursu do Gm??

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Bo "Od zera do gier kodera" jest napisany dla kompilatora Visual C++, a nie GCC.

 

Najwyraźniej wziąłeś kurs do borlandowsko/microsoftowych bzdur. Int main się używa przy ustandaryzowanych kompilatorach, gdzie voidy służą kompletnie innym celom.
Standard ISO C++ ustanowiony w 1998, a ANSI C++ w 1997, C++ stworzone w 1983. Teraz pobawmy się w zgadywankę kiedy powstały pierwsze kompilatory tych firm i czy po wprowadzeniu standardów postawiły one na implementację standardów czy wsteczną kompatybilność. Czego oczekiwali klienci? Odpowiedz sobie sam. :) GCC jest najbardziej zgodne, ale też nie w 100%, więc dziadku, akurat tutaj się nie popisałeś. ;) To nie jest takie hop siup jak myślisz. Gdzieś czytałem, że MS poszło po rozum do głowy i teraz zaczyna nazywać swoje implementacje np. C++/CLI aby właśnie odróżnić od C++ (jako synonim ANSI C++) i Bjourne B... no autor tego języka takie coś zaleca także innym firmom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś odkrywczego:

Programowanie nie polega na przepisywaniu gotowego już kodu tylko na samodzielnym, logicznym bądź abstrakcyjnym, myśleniu. Po za tym, po co pisać coś co już istnieje, jest dobre i jest freeware! :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...