Skocz do zawartości

Jak odwołać się do grupy obiektów?


matis3

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym aby moja postać nie miała zagmatwanego skryptu i niewiem jak zrobić odwołanie do grupy obiektów np. potworów albo itemów które ma zebrać.

Chodzi o to żebym nie musiał dawać kolizji z dokładnym itemem a ogólnie z całą gamą itemów bo dajmy na to mam ich w grze 50 albo nawet więcej.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest właśnie opcja/funkcja "Parent". Zparetnuj w jakimś parencie np. "Items" te wszystkie itemy dla których przypisujesz zmienne, a później zadresuj zmienne do tego parentu... xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam zabawe ze skryptami więc mógłbyś mi dogłebniej wytłumaczyć jak sparentować itemy?

EDIT:

Znalałem thx :P ale czy inventory nie będzie czytało Spirita tego jednego parenta all itemów czy tego itema który został do niego przypisany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób: W opcjach obiektu (ta zakładka po lewej gdzie ustawiasz depth, nazwe obiektu, sprite'a itp..) masz też opcję "Parent:" klikasz na nią i wybierasz item, którego chcesz sparentować z obiektem. Powtarzasz to z każdym obiektem, który ma być w parencie. Najlepiej, żeby parent tzn. obiekt który wybierasz był oddzielnym obiektem pełniącym rolę controllera dla obiektów w jego parencie - tzn. definiował zmienne parentowanych obiektów, ustalał współrzędne, kontrolował ich akcje itp...

 

I tyle z najprostszego sposobu xD

 

@Edit: O qrcz, zegarek mi się chyba popsuł ! Aż 5 minut opóźnienia xD

 

@Edit2: Będzie czytało sprite'a parenta, do którego sparentowałeś te obiekty czyli tego, przyjmijmy, controllera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...