Skocz do zawartości

Zablokowane brak kart dźwiękowej


LionX Dagger

Rekomendowane odpowiedzi

witam

więc tak mam kumpla który niema kompa więc mu go załatwiłem co prawda gruchot ale

zawsze coś udało mi się z pomocą moho zainstalować win 95 ale pojawia się problem bo mój kolega potrzebuje kompa na oglądanie filmików w formacie wmv zainstalowałem mu windows media player (chyba jedynkę ) i gdy otwieram filmik to pluje mi się że brakuje strumienia audio (no bo komp niema karty dźwiękowej) i moje pytanie brzmi co zrobić by po prostu otworzył obraz bez dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ten komp to naprawdę kiepski jest ma około 6 mb ram 2 Gb dysk procek to nie wiem czy ma z około 150 mhz a karta góra wyciąga 16 bitów kolorków

Pójdzie na nim Xubuntu ??

 

Noo, ma oszczędny interfejs i zawiera to wszystko co takiemu gratowi może być potrzebne.

 

A z 150 mhz i (? 1)6 mb ram to możesz zapomnieć o wmv, na 400 mhz i 256 mb ram nie dało się wręcz tych oglądać bo za bardzo chrupało.

 

@Ranmus: Powywala się niektóre pakiety z Xubuntu i wyjdzie na to samo. Po za tym http://www.winhistory.de/more/386/xpmini_eng.htm - testy xp'ka na gratach. Na niektórych ponoć dało się nawet używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Daj spokój, na takim sprzęcie nie pójdzie Xubuntu. Trzeba by było coś ala Damn Small Linux albo właśnie win95. Chociaż przy 6MB RAM'u zostaje tylko DOS. No i można sobie wybić z głowy oglądanie filmów.

 

EDIT:

Za 100zł (69+30 jako koszta wysylki):

http://allegro.pl/item173355016_ibm_netvis..._gwar_f_ra.html

Lub to za 90zł:

http://allegro.pl/item173380591_wyprzedaz_..._gwar_f_ra.html

 

Dysk bierzesz z rzęchola co kumplowi wcisnąłeś. No i ramy trzeba dokupić. A jeżeli jest z Warszawy, to odbiera osobiście, oszczędza 30zł i za to kupuje 128MB ramu (na allegro są po 25zł) oraz za parę złotych jakiegoś najgorszego Geforce'a i sprzęt jak ta lala, filmy, starsze gry, windows 2000. :) Mówię całkiem poważnie.

 

 

A jak prawdziwy biedak, to zostaje to:

http://allegro.pl/item170778368_ibm_300gl_...f_ra_gwar_.html <-- ja na takim procu + geforce 2mx + 128MB ramu stworzyłem Birdx'a na konkurs. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten grat poradzi sobie z filmami wmv bo płytki z gazety mu chodzą bez dźwięku ale one są specjalnie przygotowane i mają własny format odtwarzania próbowałem przez ten program odpalić wmv ale niestety się nie udało więc myślę że po prostu przydał by się jakiś programik do odtwarzania wmv ale nie wiem jaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, ludzieee... Tutaj to przegięliście pałę... Tak, ja wciąż tu jestem ! Niee noo, temat idealny wręcz na nowy wiek... Qrcze, macie szczęście, że się śpieszę i nie mam czasu was opieprzyć, więc posłuchajcie mnie dobrze...: Tego starego gruchota ze śmietniska o wywalcie spowrotem na jego miejsce, a zamiast tego kupcie se normalny odtwarzacz mp4, jeśli chcecie se filmy pooglądać, bo widzę że na nic innego was nie stać (;/) albo w najgorszym wypadku jakiegoś palmtopa, jeśli dostaniecie więcej pieniędzy ze złomowiska...

 

Te wasze kolejne teksty o kompach mnie wręcz dobijają... Ten raz po prostu udam, że nikt nic nie powiedział ani o procesorach ani o kartach graficznych, chociaż na prawdę mnie myśli samobójczę nachodzą, ale z chęcią opieprzyłbym tych, którzy rezygnując z jedynej sensownej i najleszej firmy - MicrosoftŠ - wybierają jakiś tani, darmowy, zjechany szajs o rzygopowodującej nazwie "XUBUNTU"... Co do to chaliery jest ?? Stanowczo, bezapelacyjnie, kategorycznie ODRADZAM używanie tego... No, nie powiem czego, ale dlatego, bo ponieważ, że ten (...) nie posłuży wam do niczego, absolutnie DO NICZEGO, no, chyba że do... Nie no, jak tak się zastanowić, to do niczego nie posłuży: ani do łażenia po necie, bo IE wam nie pójdzie, ani do grania, bo ŻADNE gry wam nie pójdą, ani do pisania albo prac biurowych, bo wszystkie Officy dzałają tylko na Windowsach... Także sami widzicie. Nawet filmów nie obejrzycie, bo Windows Media Player nie pójdzie, ani muzy nie posłuchacie, bo Winampa nie uruchomicie...

 

Także następnym razem się zastanówcie, kiedy będziecie wogle gadać o czymś takim jak "XBUNTU" (Boże, co za nazwa, bleee) i Amen.

 

@miki77: No, chyba wykrakałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że się wtrącę, przepraszam że zjadę na offtopic, przyjmę każdego warna żeby odpokutować.

 

chociaż na prawdę mnie myśli samobójczę nachodzą, ale z chęcią opieprzyłbym tych, którzy rezygnując z jedynej sensownej i najleszej firmy - MicrosoftŠ - wybierają jakiś tani, darmowy, zjechany szajs o rzygopowodującej nazwie "XUBUNTU"... Co do to chaliery jest ?? Stanowczo, bezapelacyjnie, kategorycznie ODRADZAM używanie tego... No, nie powiem czego, ale dlatego, bo ponieważ, że ten (...) nie posłuży wam do niczego, absolutnie DO NICZEGO, no, chyba że do... Nie no, jak tak się zastanowić, to do niczego nie posłuży: ani do łażenia po necie, bo IE wam nie pójdzie, ani do grania, bo ŻADNE gry wam nie pójdą, ani do pisania albo prac biurowych, bo wszystkie Officy dzałają tylko na Windowsach... Także sami widzicie. Nawet filmów nie obejrzycie, bo Windows Media Player nie pójdzie, ani muzy nie posłuchacie, bo Winampa nie uruchomicie...
iście ######ste podejście, nie ma to jak kierować się nazwą systemu :] używałeś chociaż, że tak bluzgasz? w ogóle używałeś jakiegokolwiek linuksa dłużej niż 1 dzień? bo to co powypisywałeś to po prostu brednie. na linuksie bez problemu można robić to co na oknach, może i z większym lub mniejszym wysiłkiem ale MOŻNA i to jest chyba ważne. IE nie obsłuży powiadasz? WINE i jazda, IE śmiga aż miło. zresztą Firefox jest i na linuksa. Office'ów żadnych nie ma? oj, ktoś zapomniał o OpenOffice :) wsparcie gier coraz większe (podziękowania dla TransGaming za Cedegę), a i niektórzy producenci coraz częściej wypuszczają instalatory swoich gier dla userów pingwina. a multimedia, oj o to się tez martwić nie trzeba bo dużą liczbę kodeków linux też obsłuży. tak więc ode mnie poparcie dla linuksów, ale jak ktoś woli Windowsa, niech korzysta mnie to nie obchodzi, ale wymienianie takich durnych argumentów przeciw pingwinom jest "be" :)

 

btw. Ranmus, jak teraz mnie nie poprzez choć po części to lepiej uważaj w ciemnych zaułkach! xD

 

edit: może i racja, ale mi chodziło ogólnie o gry -> że na linuksie też można je uruchomić. nie zawsze z pozytywnym skutkiem ale jednak można spróbować. chociaż sam do gier mam wgranego XP'ka, bo nie chce mi się męczyć z najnowszymi grami, a poza tym nie stać mnie na Cedegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Spyro: Kolejny warn, następnym razem za taki tekst będziesz miał czasowo zawieszone konto. Następnym razem nie wypowiadaj się w temacie, o którym nie masz żadnego pojęcia. Nie pozwalaj sobie za dużo, powiem nawet więcej, twój wiek obliguje Cię do pisania "mądrzejszych" postów, a nie tego typu bzdur jak na jakiegoś dzieciaka przystało. Po drugie nie każdego stać na dobry komputer. Wyśmiewanie się z biedoty innych nie jest trendy. Od mojego starszego taki dzieciak kupił laptopa za 50zł (parametry podobne jak w temacie) - bo nigdy nie miał własnego i lepszego mieć nie będzie przez najbliższy czas.

 

@Pietrus: Jedna uwaga. Przy tak słabym sprzęcie Cedega odpada, zresztą w ogóle instalować linuksa dla gier to trochę wiesz... :)

 

Zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...