Skocz do zawartości

Pomoc z nauką podstaw C++


Raptile

Rekomendowane odpowiedzi

czemu mam sie uczyc c++ a nie c ?

 

zrobilem tak jak mowicie zeby na koniec dodac .c ale nic sie niedzieje....... o co w tym chodzi ??? <olaboga> :blink:

 

zrobilem taki prosty plik.... ktory pownien pokazac na ekranie hello word....... :

 

#include <stdio.h>

main()

{

printf(Hello world!\n");

}

 

 

tylko ze cos niezabardzo chce pokazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to C pasuje bardziej do programowania maszyn, nastomiast tak jak powiedział Ranma lepiej już się ucz C++, bo po jakiego wała uczyć się bardziej ubogiego języka natomiast na tym samym poziomie.

^.- I co z tego w zasadzie, że masz 12 lat, ja mam 13 ledwo a się nie jaram. Wiesz wiek nie ma tu nic do znaczenia. Ja znam kolesia co w wieku 7 czy tam 8 lat bym na ty z PHP.

POZDRO,

Iv!n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Express wymaga .net, a darmowa wersja natywnego kompilatora jest bez IDE. Odradzam środowisko DEV-C++, nie jest już rozwijane, zamiast tego lepiej CodeBlocks:

http://www.codeblocks.org/ - tutaj instalka z kompilatorem MingW: http://prdownloads.sourceforge.net/codeblo...gw.exe?download

 

Z zalet to można wymienić, że współpracuje z praktycznie wszystkimi darmowymi wersjami kompilatórw C++, a więc tych od MS, Borland'a czy Digital Mars, a na dodatek obsługuje Devpaki z Dev-C++ i importuje projekty z Dev-C++ i MSVC. No i ma zawijanie kodu oraz autouzupełnianie co jest BARDZO PRZYDATNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 14. W dodatku jestem królową - a dokładniej jej udem.

 

Ech... tóż to ja mając 9,5 lat napisałem w basicu kółko i krzyżyk. ;) Tak po za tym to nie liczy się wiek, tylko ile się siedziało przed kompem i jak mocno się tym zainteresowało. Uczyłem się o programowaniu i ogólnie pojętym kompie z kursów w Cd-Action i instrukcji obsługi DOS'a od babci.

 

(Teraz już coś mniej o programowaniu, ale raczej o życiu)

A jak dostałem Net to... nubiłem (nie miałem z nim styczności wcześniej), tak samo jak te nuby na forum (Z tym że moje znubienie dosięgło całą Polskę i utrwaliło się w psychice użytkowników forum Kawaii i ogólnie pojętego społeczeństwa webkomiksowego, nie byłem od urodzenia geniuszem. :] ), czasem newbiesowałem na AAGM [i wdarłem się w kłótnie z Ranmusem] i się jakoś nauczyłem radzić, a to na metodzie prób i błędów. Gdyby nie bluzgać na Noobów i tolerować ich, to by się niczego nie nauczyli. :>

 

Tak więc: Nie no, młody, najpierw idź poczytaj kursy a potem człaptaj tu na forum k***a i zadawaj pytania jak nie znajdziesz odpowiedzi nigdzie do ch**a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty.

a tak przy okazji to ja mam 12 lat i sie dopiero zaczynam uczyc a to ze ty jestes wtopiony to mnie nieinteresuje..... ;)

 

Co, że niby ja jestem "wtopiony" ? Ja widze że to ty masz problem, i to nie z wiekiem ale z głową bodajże. Przestań wszystko argumentować swoim wiekiem, bo to nikogo nie wzrusza i nie uprawnia cię to do... ? Właśnie, czego? Czego ty oczekujesz podając w koło swój wiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty.

a tak przy okazji to ja mam 12 lat i sie dopiero zaczynam uczyc a to ze ty jestes wtopiony to mnie nieinteresuje..... ;)

Tu wystarczy mieć dostęp do kompa od jakiegoś orku życia najlepiej 5 i jest cool. Ja przy wieku 9lat pomykałem z HTML'em. Potem jak miałem neta chyba w wieku 11 lat kułem się PHP. Tu nie liczy się wiek tylko rozum i sposoby uczenia. Ja mam 13 lat, i do huja trochę mało umiem. Ale jak ma się kompa już 9lat to idzie gładko bo wiesz co to jest ścieżka itp. :] .

 

Tak swoją drogą to napewno odradzam ci C.

Dlaczego? Bo gówno ci z tego C. Najlepiej się zacznij wkuwać w C++. :lol:

 

Aha, może taki mały offtop, kurna może ktoś mi wytlumaczyć działanie klas w php ;pp.

 

Pozdro,

Iv!n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OFFTOP

Heh, widzę że jest tu dużo moich rówieśników... W grudniu skończyłem 12 lat...

 

A co do tematu, to od czego jest http://google.pl, wpisz tam "Darmowy kompilator C(albo innego języka)", jeśli nie pójdzie to próbuj różnych gier słów, aż coś się pokaże ;) Zanim się o coś zapytasz, to zawsze google.pl.

 

EDIT: No dobra...

http://ithelpdesk.pl/kurs-programowania-cplusplus.html

ŚWIETNY KURS! Ucz się z niego!

Jest na nim link do strony kompilatora Dev-C++ - podobno najbardziej zgodnego ze standardami C++ kompilator Windo$hitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaht mi n iechodzilo o ciebie tylko o ivina.... a tak wogole to chcialem wam uswiadomic to zebyscie mi niemowili zadnych skomplikowanych zdan pctowych bo bym nic niezrozumial........ dzieki wszystkim za pomoc.

 

mozecie mi podac strone na ktorej mozna kupic "od zera do gier kodera"...... pls pls. z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windo$hitny

Osh ty ! Jakże ci nie wstyd takie herezje pisać heretyku, zdrajco Windowsa ty !!! Masz coś do wina ??!! Masz coś ???!!! xP

 

No a ja bym zarzucił jeszcze czymś takim:

Kliknij tutaj - to się tyczy wszsytkich nabijaczy topiców i zakładaczy durnych tematów !!

 

Chłeps, i co, ja mam 40 latek i też się nie chwalę, chociaż moja pierwsza styczność z programowaniem miała miejsce w szóstej klasie - uczyłem się wtedy czegoś na wzrór wczesnej formy Turbo Pascala i stąd też moje odwieczne zamiłowanie ty językiem :rolleyes: xD Choć wtedy pracowało się jeszcze na słynnym kompie "Komputer-41" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...