Skocz do zawartości

Nietypowy problemik


Rekomendowane odpowiedzi

Siadłem na czymś prostym.. ale nie mam pojęcia jak to ominąć sprawnie.

Mam postać wszystko cacy i spoko lecz jedyna wada w jej poruszaniu się to to że jak kliknie się na raz klawisz prawo i lewo to utyka ona w pozycji marszu w prawo.. a chciałbym aby: zależnie od tego w którą stronę szła.. w prawo czy lewo to po naciśnięciu dwóch sprzecznych klawiszy pokazywał się obrazek postaci w tejże pozycji.

Z bełkotem to napisałem czyli trochę prosciej: idzie w prawo .. naciska się obie szczałki i postać zatrzymuje się obrócona w kierunku prawym z animacją pozycji stojącej(nie idącej) i odwrotnie w drugą stronę.

 

Siedziałem nad tym dobrą chwile.. i jedyne co mi sie udało to udało ale w jedną stronę... nie umiem zrobić aby to w obie strony prawą i lewą działało, jaki kod.. proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze uzyj takie cos

 

if kobard_check(vk_left) and keyboard_check(vk_right)
{
image_single = 0;
)

 

tam gdzie image__signle to znaczy ze np masz animacje i ona ma 10 obrazkow i jak sie nacisnie razem left i right to animacja w spricie ustawia sie na pierwsza klatke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ten sam problem co ja miałem przy swoich sposobach.. Songo idzie w prawo naciskam strzałkę w lewo ... stoi... spoczko.. ale jak idzie w lewo i nacisne jeszcze klawisz prawo to obraca siew prawo O_O :(( a powinien sie zatrzymać na tej animacji w lewo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko... szukałem tego już na forum ale nie znalazłem. jak zrobić aby np:

 

Podczas gdy wciśnięty jest klawisz ctrl były zablokowane inne klawisze. (np.strzałki) Bo moja postać podczas bloku ataku powinna stać bez przerwy w miejscu podczas gdy wciśnięty jest ctrl a tak to wystarczy podczas obrony naciskać strzałkę i idzie dalej.

reansumując jak blokować klawisze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi tylko o poruszanie sie to mozesz zwiekszyc friction przy nacisnieciu klawisza "ctrl" :P

 

A jezeli nie to jest chyba cos takiego ze deaktywuje klawisze jednak nie mam pojecia jak. Zaraz moze ci powiem a jak nie to ktos inny powinien ci odpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...