Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę, czy ktoś by mi mógł podać skrypt na obracanie objektu o 360 stopni, skrypt na zmianę broni, skrypt na skakanie jak w GTA2, skrypt na wsiadanie i wysiadanie z wozu, skryp na sklep z bronią. I to tyle. Z góry dziekuję.

 

PS. ROBIĘ GRĘ PODOBNĄ DO GTA 2 (CZYLI FIKA CITY) I DLATEGO PROSZĘ O POMOC.

Zła nazwa tematu. Warn.

Dawidsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś by mi mógł podać skrypt na obracanie objektu o 360 stopni, skrypt na zmianę broni, skrypt na skakanie jak w GTA2, skrypt na wsiadanie i wysiadanie z wozu, skryp na sklep z bronią. I to tyle. Z góry dziekuję.

 

PS. ROBIĘ GRĘ PODOBNĄ DO GTA 2 (CZYLI FIKA CITY) I DLATEGO PROSZĘ O POMOC.

Hah, dobre. Wiesz, że jeśli "robisz grę jak gta", to skrypty o które prosisz to 80% gry? Więc jeśli je dostaniesz, to jaki będzie twój udział w tym? Poskładasz całość do kupy?

I wszystko co chcesz było już wiele razy na forum. Wystarczy się schylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla maxpayna:

 

Nie znam się na GML-u, znam się tylko na:

 

HTML, CSS, JAVASCRIPT, PHP, JAVA, TURBO PASCAL, DELPHI, MS VISUAL C++

 

i na niczym więcej. Acha no i trochę na XML i RSS.

 

 

 

A tak przy okazji: Każdy kto da skrypt będzie w Creditsach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś by mi mógł podać skrypt na obracanie objektu o 360 stopni,skrypt na zmianę broni, skrypt na skakanie jak w GTA2, skrypt na wsiadanie i wysiadanie z wozu, skryp na sklep z bronią. I to tyle. Z góry dziekuję.

 

PS. ROBIĘ GRĘ PODOBNĄ DO GTA 2 (CZYLI FIKA CITY) I DLATEGO PROSZĘ O POMOC.

 

Nie podałeś, jakie dokładnie obracanie. Może chodzi Ci o nieustanne obracanie? A może o obracanie obiektu klawiszem?

Przykład na wsiadanie i wysiadanie z wozu zrobił dosłownie kilka dni temu maxpayn. Sklep-mam ci napisać kod na trzy(dzieści) długości standardowego posta, a potem i tak nie będziesz wiedział, o co właściwie w nim chodzi.

Skakanie-możesz zrobić na dwóch obiektach, z czego jeden to normalne chodzenie, a drugi (po naciśnięciu spacji) pojawia się na tak długo, póki nie skończy się alarm ustawiony dla niego w create. Pierwszy obiekt ma kolizję z ścianami, drugi nie ma. Pamiętaj, by ustawić "przejęcie" speedu poprzedniego obiektu przy zmianie na inny. :P

 

Inny (i lepszy) sposób to użycie zmiennej, która na 0 będzie ustawiała cechy gracza jako "niekolidującego", a na 1 jako "kolidującego". Potem dodać tylko animacje itp.

 

Mógłbym Ci napisać skrypt skakania bez używania dwóch obiektów, ale jest późno i pisanie tego (bez bugów itp.) zajęłoby mi dość sporo czasu. Takie zdolne dziecko, jak Ty (HTML, CSS, JAVASCRIPT, PHP, JAVA, TURBO PASCAL, DELPHI, MS VISUAL C++) powinno sobie z tym problemem poradzić w jeszcze wydajniejszy sposób :]

 

Mimo to masz wyżej opis, jak to możesz zrobić...jak zapewne wiesz z doświadczenia wyciągniętego z innych języków, rozwiązań jest tyle, ile głów.

 

Co do ruchu o 360 stopni to użyj

CODE

image_angle=direction;

 

Może nie ma zarejestrowanej wersji GM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samym temacie przemilczę, co chciałbym powiedzieć, bo na prawdę, ludzie, nikt za was nie zrobi aż tyle... O obracaniu to już masz, zresztą poszukaj w przykładach, ew. mógłbym się rozejrzeć za sklepem z bronią... Chociaż to rzeczywiście długi skrypt, ale mógłbym cośtam cośtam, jak ładnie poprosisz :P, a co do auta...

 

@adster: Hej, to był mój pomysł z wsiadaniem i wysiadaniem z auta !...

@maxpayne: Właśnie tak ! Haha, znam twoją tożsamość, nie uciekniesz przede mną ! Dopisz mnie przynajmniej w creditsach tamtego przykładu... :P Heh, co ty byś wtedy zrobił beze mnie ! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...