Skocz do zawartości

Headoo


Ajot

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc, w dzisiejszym pięknym zachmurzonym, i deszczowym dniu ( Hello Łódź ;] ) chciałem oficjalnie przedstawić panom i paniom, ten oto cms przyszłości ( Taaa Jasne :P ) Jak go ściągniecie na pewno rzuci wam się w oczy dość ciemna oprawa graficzna. Tak to jest podstawowy skin, nic mi się nie pomyliło :] Do następnej wersji zostanie również dodany jaśniejszy skin, ale nie o tym teraz mowa :) . W Headoo, bo tak się on właśnie nazywa, mamy podstawowe możliwości :

- Rejestracja, Logowanie użytkownika oraz możliwość zmieniania jego danych.

- Ukryte Multimedia dla tak zwanych Gości ( Musisz mieć konto by ściągać :) )

- Panel Admina w którym to :

+ Możliwość dodawania administratorów, oraz edytowania ich danych.

+ Dodawanie i edytowanie bloków Menu.

+ Dodawanie i edytowanie artykułów

+ Oraz Pluginy, które to będziecie mogli od-instalować i instalować według własnych potrzeb. Początkowo mamy do wyboru :

 

hBook, czyli Księgę gości. sonda.H , jak sama nazwa wskazuje, jest to sonda :), hPropozycje, czyli pierwszy plugin nie napisany przeze mnie ( choć napisałem dość sporo w nim kodu ;) ) Jest to dzieło dzielnego, i jakże młodego developera - Marmot'a! :D Umożliwia on nam proponowanie autorom strony, dalszego przebiegu serwisu. Mogą tam być również pisane zażalenia. Co w tym trudnego można by rzec. Otóż to że hPropozycje umożliwia nam na podgląd owych wpisów tylko z poziomu Panelu Admina co uniemożliwia zwykłym userom podglądanie wypowiedzi innych użytkowników. Na sam koniec do wyboru jest H.Indxop , którego raczej proponował bym nie usuwać. Nie dlatego że coś po tym może się tzw. 'Spieprzyć' . Dzięki niemu możemy w szybki sposób ingerować w tytuł strony, oraz swoje imię i nazwisko w Stopce.

 

Wartą uwagi sprawą, jest bardzo łątwe robienie skinów. Wystarczy stworzyć własną stronę, z grafiką umieszczoną w katalogu gfx, oraz wlepienie kilku kodów w miejsca menu, bądź textu strony i gotowe. Podmienianie skinów również ogranicza się tylko do podmiany katalogu i 2 plików. jest to folder gfx oraz pliki style.css z katalogu admin no i oczywiście index.php. W najbliższych dniach wyjdzie kolejny pack z pluginamy i skinami do headoo, w którym na bank znajdzie się selector skinów.

 

Cóż to mogę więcej powiedzieć :) Jeździcie po mnie jak na sankach po śniegu. Wytykajcie wszystkie błędy. Czekam na wszelkie opinie i sugestie :)

 

Headoo Download!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dobra, ściągnąłem. Coś chyba nie działa, klikam na pozycje w menu i nic się nie zmienia. Poza tym wywaliło mi dwa błędy:

Notice: Undefined variable: text in d:\easyphp\www\headoo\pages\interface.txt on line 3

Notice: Undefined variable: login in d:\easyphp\www\headoo\pages\register\main.txt on line 2

Zmienne to trzeba najpierw zadeklarować.

Poza tym od strony kodu, to jedna wielka tragedia. HTML pomieszany z PHP. Po co az takie rozbicie na tyle plikow??? Poza tym kod php zaczyna się od <?php Do poprawy. :)

 

Na koniec jeszcze się trochę poznęcam i powiem, że cały headoo bez katalogu gfx zajmuje dwa razy mniej niż SAME pliki z layoutem gmclan (bez gfx oczywiście). :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Notice: Undefined variable: text in d:\easyphp\www\headoo\pages\interface.txt on line 3
Hmmm....

Notice: Undefined variable: login in d:\easyphp\www\headoo\pages\register\main.txt on line 2
Hmmmm.....

Poza tym od strony kodu, to jedna wielka tragedia. HTML pomieszany z PHP.
Dobram wszystko przerabiam na php. Za kilka dni dostaniesz wersje delux :P

Po co az takie rozbicie na tyle plikow???
A nie wiem :) Ale plików w sumie to dużo nie jest ... :P
Poza tym kod php zaczyna się od <?php Do poprawy
Zaraz się biore za poprawe tego :P
Na koniec jeszcze się trochę poznęcam i powiem, że cały headoo bez katalogu gfx zajmuje dwa razy mniej niż pliki z layoutem gmclan (bez gfx oczywiście). 
Bo to magiczne ranma jest ot co :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Sadam, te pierwsze dwa błędy pewnie u ciebie nie widać z prostej przyczyny. Masz wyłączone komunikaty typu NOTICE. Lepiej to sobie włącz. Wejdź do pliku php.ini, wyszukaj:

error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE

zamień na:

error_reporting = E_ALL

Zbyt dużo plików nie ma? No co ty, powinieneś grupować skrypty jednego zagadnienia do tego samego pliku. Niejednokrotnie zdarza się, że takie pliki mają powyżej 1000 linii. A u ciebe wchodzę i patrzę jakiś tam plik i widzę 6 linii, taki plik jest bez sensu.

 

ps. Ale layout pierwsza klasa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadam, wspomniałbyś chociaż, że ja wymyśliłem nazwę, podałem tobie skrypt zamieniający entery na br, zamieniający bbcode na html, pomogłem w księdze gostkoof, a mówisz że tylko hpropozycje. :)

Pozatym z pliku readme nic nie wiadomo. Zrób go tak jak napisałem w moim art (brakuje autora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadam, te pierwsze dwa błędy pewnie u ciebie nie widać z prostej przyczyny. Masz wyłączone komunikaty typu NOTICE. Lepiej to sobie włącz. Wejdź do pliku php.ini, wyszukaj:

error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE

zamień na:

error_reporting = E_ALL

Zbyt dużo plików nie ma? No co ty, powinieneś grupować skrypty jednego zagadnienia do tego samego pliku. Niejednokrotnie zdarza się, że takie pliki mają powyżej 1000 linii. A u ciebe wchodzę i patrzę jakiś tam plik i widzę 6 linii, taki plik jest bez sensu.

 

ps. Ale layout pierwsza klasa. ;)

Zmieniłem ale dalej błędów nie widać ;)

Sadam, wspomniałbyś chociaż, że ja wymyśliłem nazwę, podałem tobie skrypt zamieniający entery na br, dodający bbcode, pomogłem w księdze gostkoof, a mówisz że tylko hpropozycje.

Pozatym z pliku readme nic nie wiadomo. Zrób go tak jak napisałem w moim art (brakuje autora).

A tak ;] Nazwa w dużym stopniu jest zasługą Świstaka :D

Skryptu na entery jescze nie zastosowałem sorx :P

dodający bbcode - tia...

 

A plik readme był pisany na szybko specjalnie dla was forumowicze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dobra ludki, podpowiem. W index.php pierwsze wywołanie skryptu to:

<? include ("pages/interface.txt"); ?>

Otwieramy interface.txt:

<?php

$text=str_replace("[b]", "<b>", $text);
$text=str_replace("[/b]", "</b>", $text); // Znaki odpowiadajace za pogrubienei czcionki
...

No ja tu nie widzę deklaracji zmiennej $text. Na początku powinno być:

if ( !isset($text) ) $text ="";

Poza tym dalej powinno być sprawdzanie czy $text jest pusty, bo jeśli tak, to wtedy nie powinno być parsowania bbcode.

 

update: Sadam. Utwórz nowy plik php i daj mu kod:

<?php if ($zmienna =="") die(); ?>

Jeżeli ci nie wywali błędu, to dalej masz źle ustawiony php.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się myliłem, są błędy.

- Nie można utworzyć użytkownika;

- Nie można utworzyć admina;

- W menu jest napis:

Witaj Gościu. Znalazłeś się na stronie nGames, o tematyce tworzenia gier. Jeżlei chcesz mieć pełen dostęp do multimedii, musisz załorzyć konto.

- Na firefox 1.0 są widoczne takie czarne krechy w layout. Pewnie są dlatego że nie dałeś w td i tr

style="border: 0px;"

- Obrazki przy sondzie nie działają

- Okienko przyjaciele powinno się zatrzymywać jak najedzie się na nie myszką

- Nie dałeś tzw. NL2BR :)

- Cały system rejestracji jest całkowice zwalony

- Nie istnieją newsy :D

- Dlaczego nie dałeś cookies przy rejestracji? Przez to ciągle się wylogowywuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...