Skocz do zawartości

Kompilator GM6


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio chodząc po Game Maker Community, znalazłem coś takiego:

http://forums.gamemaker.nl/index.php?showtopic=270315

Autor się chwali, że programik ten kompiluje GM6 do plików exe w przeciwieństwie do GM, który wpisuje plik GM6 do interpretora w pliku exe. Brzmi ciekawie. I tutaj mam pytanie - czy wam to chodzi? Bo ja nie mogę za bardzo teraz przetestować (nie jestem na Windows), a jestem bardzo ciekaw działania tego programu :) .

 

EDIT: W sumie teraz doczytałem, że jest to edytor napisany w GM który poprostu kompiluje gry robione w nim. Jest w ogóle opłacalne robienie w nim, czy można to potraktować tylko jako ciekawostkę :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jako ciekawostka. Mark nie podał dokładnej specyfikacji formatu pliku, toteż program musi być robiony metodą "prób i błędów" i nadal będzie błędów od cholery.

 

Zresztą wklejanie gm6 do interpreterów nie jest pomysłem złym, mamy gwarancję że plik będzie zgodny z daną wersją interpretera a nie tak jak Python na przykład :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Mark nie podał specyfikacji pliku, ale zdolni już dawno go rozpracowali. Na forum g-java możemy ściągnąć taki projekt do odczytu i wszystkie zasoby ładnie wyskakują z plików gm6. Poza tym tu nie chodzi o odczyt takiego pliku tylko napisanie od podstaw całego silnika, który będzie wierną kopią działania do tego w GM. To tak jak z Windows i Wine. Życzę powodzenia. Gdybym ja coś takiego zrobił, to dodałbym już tylko proste GUI i sprzedawał jako alternatywny edytor gier. Kiedyś miałem plan czegoś takiego, ale jednak to jest bez sensu, gdyż musielibyśmy zostawić wszystkie negatywne cechy GM'a. To już lepiej zrobić nowy edytor i dodatkowo jakiś konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...