Skocz do zawartości

Jazda autem


Rekomendowane odpowiedzi

Bez DLLi z innych języków programowania naprawdę nic nie wskórasz. Poślizg to poślizg-bez pożądnej fizyki nie wyjdzie.

 

EDIT: Możesz zrobić "imitację" poślizgu-wystarczy, że image_angle auta będzie trochę inny od kierunku jazdy. Ale to chyba poroniony pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, mogę jeszcze podpowiedzieć że w przykładzie Asteroids masz już praktycznie gotowy taki ruch. Trzeba dodać tylko tarcie czyli friction i ograniczyć możliwość skrętu przy niskich prędkościach ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem z poślizgami. Ale mam jeszcze 2 pytanka:

1. Jak zrobić, aby przy obracaniu się wokół osi samochód nie wbijał się w ścianę.

2. Jak zrobić ślady kół za samochodem, bo ja zrobiłem z obiektów, ale jak zrobię za dużo śladów to tracę dużo FPS-ów.

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak będzie zaznaczona opcja transparent to przecież nie będzie widać tego śladu.

 

Blackmaul powiedział "ODZNACZONY" :D

Jak chcesz ładne ślady, to zrób całe czarne, bez prześwitu (tego kropkowanego). Stwórz obiekt, który po CREATE będzie miał ALARM. Gdy ten się spełni, zniszcz go!

 

PS.A tak na marginesie-niedługo na GMCLAN zamieszczę fajną fizykę jazdy samochodem, więc możesz poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mogę poczekać.

Jak chcesz ładne ślady, to zrób całe czarne, bez prześwitu (tego kropkowanego)

Nie chodzi mi o to, że ślady prześwitują, ale objekt ślady pojawia się w pewnych odstępach i pozostają szpary.

 

Co można zrobić, aby gdy jadę blisko ściany i skręcam to samochód nie wbijał się w ścianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...