Skocz do zawartości

AI


bot

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest tak, że tworzysz jakieś ezoteryczne AI i już komputer potrafi myśleć i grać w Twoją grę. Tego się nie da opisać w poście ani pokazać w przykładzie.

 

AI to zbiór skryptów, które determinują zachowanie komputerowego przeciwnika/gracza/NPC/jednostki/czegokolwiek co może mieć jakąś "inteligencję". Dla każdej gry ten zbiór skryptów będzie kompletnie inny.

Co innego wrogowie w platformówce, a co innego wrogowie w np. moim Magi. Wierz mi - to nie jest tak, że ja jakąś boską mocą nadałem komputerowi zdolność myślenia i teraz on będzie umiał grać w każdą grę. Moje AI to ogromny zbiór warunków co robić w danej sytuacji, czego nie robić w innej i kiedy pozwolić sobie na pewne ryzyko. Wszystkie wywołane zmienne i sprawdzane sytuacje są powiązane wyłącznie z moją grą. Każda gra potrzebuje swojego własnego patentu na AI - nie ma jednego ogólnego skryptu.

 

Jak chesz to możesz znaleźć jakiś przykład z gatunku podobnego do tego co chcesz stworzyć i zobaczyć jak tam rozwiązane nurtujące Cię problemy.

 

Poza tym Blackmaul ma rację - to nie czat - czasem na odpowiedź trza nawet parę dni poczekać. No i faktycznie do omijania ścian jest gotowy klocek - na początek nawet niezły, choć zbyt wolny na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI powinieneś stworzyć ty bo ty najlepiej wiesz co komputer ma zrobić w twojej grze i nie da sie opisać podstawowego AI w 1 poście nawet w 3, nie mówiąc o Zaawansowanym. Każdy powinien zrobić swoje AI dla swojego przeciwnika.

 

Aha a następnym razem jak będziesz o coś pytał to podawaj dokładniej tz.

Mam problem chce stworzyć AI do mojej "strategi" dla "czołgów wroga" żeby goniły ci jak jesteś "x" od nich a jak jesteś dalej to przestawały .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...