Skocz do zawartości

Tabela wyników po upłynięciu czasu


HBarteek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie mam problem mianowicie chcę aby po upłynięciu np 10sec nasze punkty były wpisywane do tabeli

zrobilem cos takiego ale nie dziala

 

GML
alarm[0] = 300

 

{

if alarm[0]>-1

then highscore_add (score, a);

}

 

moglby ktos mnie jakos naprowadzic co jest tutaj zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GML
if alarm[0]>-1

 

Tutaj siedzi główny podejrzany. Pamiętaj, że 300,299,298 itp są zawsze większe od -1, więc warunek jest zawsze prawdziwy, nie tylko dla zera.

 

Czy poprzez "nie działa" rozumiesz to, że "nic się nie dzieje" czy to, że tabela punktów wyświetla się momentalnie?

 

I przede wszystkim, czy wszystko powyżej dzieje się w jednym evencie? Jeśli tak, to którym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, oznacza to, że warunek, jaki by on nie był, sprawdzany jest tylko raz - w evencie create.

 

Niezbyt rozumiem, czemy po prostu nie wywalisz wszystkiego oprócz pierwszej linijki, a linijkę z highscore_add() umieścisz w evencie Alarm 0. Robię tak od GM5.0 i nigdy nie miałem problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z której wersji Game Makera korzystasz? Bo nie widzę powodu, dla którego powyższy kod nie miałby zadziałać. Inna sprawa to to, że mimo, iż często używam Alarmów (chociaż stopniowo przestawiam się na timeline'y), to nie pamiętam, bym kiedykolwiek korzystał z funkcji highscore_add(). Być może tutaj tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wszystko działa jak należy. Problem jest innej natury: umieściłeś kod na zamieszczenie wyniku w tabeli, ale nigdzie nie ma kodu, który by tę tabelę wyświetlał - stąd też nie widzisz, by cokolwiek się zmieniło. Jakiś czas temu można było jeszcze użyć funkcji highscore_show(), ale obecnie jest ona przestarzała i jako taka nie zadziała w obecnej wersji.

 

Spróbuj użyć w evencie Draw funkcji draw_highscore(). Nie wygląda to jednak zbyt dobrze, więc polecam samodzielne napisanie skustomizowanej tabeli wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...