Skocz do zawartości

mała prośba


Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym dał tu swój projekt gry to zaprogramował by mi ktoś tabele high score bo tego zwyczajnie nie potrafię a jak widzę poradniki to mnie zatyka. Mam grafikę tabeli, zmienne (czas i punkty) które chciałbym zamieścić ale jestem dość zielony w tych sprawa. Jeżeli ktoś zna łatwy sposób jak narastająco zamieszczać dane w tabelach to chętnie posłucham bo i bym się nauczył może tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz problem odczytac kod, napewno minimum, jest zapoznanie sie z zmiennymi, co to jest object, co instancja, jak ido eventy v GM za sobo i jakie so miedzy eventami roznice.

 

przyda sie zawsze :)

 

potem mozesz napisac sobie algoritm na papier.

maly przyklad:

1, narysuj graf. tabliczke

2, dodaj/zapisz zmienne do mej datowej structury( file, array, lub jakis rodzaj ds_)

3, na graf. tablice napis cale score zebrane z datowej structury.

4, czekaj na akcje "powrot do menu"

 

potem probojesz pomyslec jak kazdy punkt osobno spelnic a poznajesz co wsystko nieznasz, ale tu juz mozes pytac o konkretne rzeczy

 

nauczysz sie bardzo duzo a s swym tempei a nie wszystko naraz, to moze byc klopotliwe a duzo ludzi potem mysli ze programowanie jest trudne.

a niejest, bo nawet ja programuje ;-)

 

do tego polecam od razu uczyc sie v gml, jesli juz tak nierobisz :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no bo jakbym to zrobił to grę można by było już tylko ulepszać bo wstępnie była by skończona.

Mam menu, pojazd, opcje, ale gra nie ma sensu jeżeli nie zapisuje wyników. Mam jeszcze wiele pomysłów na jej rozbudowę ale nie mogę ruszyć z miejsca bo chciałbym to skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...