Skocz do zawartości

Łańcuch znaków - string_pos?


pawel_bmx

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc coraz to inne skrypty w mojej grze napotkałem na taki problem. Potrzebuje z jednej zmiennej wyciągnąć trzy ostatnie cyfry. Pierwsza zmienna służy do odtwarzania muzyki i nazywa się kolejno: music001.dat, music002.dat, music003.dat..., powiedzmy ze nazywa sie ona global.playing_music. Potrzebuje pobrać trzy znaki z tej zmiennej, a dokładniej numer utworu (001, 002, 003). Rozgryzłem to tak że jak do trzech różnych zmiennych pobiore osobno trzy cyfry z tych zmiennych to utworze czwartą która będzie całością, weźmy przykład z numerem music003: a1 = 0, a2 = 0, a3 = 3, więc moja zmienna a4 = a1*100 + a2*10 + a3. Tylko powstaje taki problem jak pobrać zmienne a1, a2 i a3? Próbowałem poleceniem string_pos(pozycja,zmienna), ale zawsze otrzymywałem wartość 0. String_length też mi nie pomoże bo zwraca tylko wartość długości zmiennej. Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

zmienna = real( string_copy( "music003.dat", 6, 3 ) );

 

Swoją drogą szkoda, że w GM nie ma wbudowanych wyrażeń regularnych. A co do string_pos to zwraca 0 lub 1 w zależności od tego czy dany tekst występuje w innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...