Skocz do zawartości

Room i pojawianie się postaci


Syrius

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest prosta:

Gdy postać wchodzi do roomu(imituje on budynek), a następnie wychodzi zeń przy użyciu move to x room [klocek akcji] to pojawia się ona w miejscu, w którym zaczyna się gra...

Wygląda to nierealistycznie.Chciałbym żeby postać pojawiała sięprzed tym budynkiem - przed wejściem.

 

Proszę o szybką odpowiedź! :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huum..Persistent?W opcjach obiektu?Ale co to oznacza i jak siętego używa...Może ja do tego dojde..Ale jak ktoś przegląda forum to chyba wolałby wiedzieć to od razu, a nie się męczyć... :blink:

W każdym razie THX :thumbsup: .Bo nie wiedziałem nigdy do czego to służy.

Osobiście zdąrzyłem wpaść na pomysł, że jak sięwyjdzie z roomu świata gry i przejdzie do budynku można zrobić room zapis i później go wczytać...Ale to mój pomysł :jezor:.Rozwiń jeśli możesz ten PERSISTENT :huh: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, wchodzisz do roomu (tego przed domem), settings -> zaznaczasz persistent co powoduje że wszystkie obiekty gdy wrócisz do roomu przed domem będą na tych samych pozycjach jak przed wejściem.

Mam nadzieje że kumasz :thumbsup:, jeśli nie zrozumiałeś poprostu zaznacz persistent i sprawdź to. :)

 

P.S - jak nie wiedziałeś co to persistent w prosty sposób mogłeś to sprawdzić w HELPIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję!Wszystko działa jak należy!!!

Wiem, że przez tą moją gierkę RPG tworze mnóstwo tematów..

A mógłbym zrobić 1 temat : np."Moja pierwsza gra RPG" i umieścić tam wszystkie zagadnienia..

 

 

Jednak jak na razie nie zawiodłem się na nikim i wszystko działa dosyć sprawnie :thumbsup: .

 

PS:Ja mało kiedy zaglądam do helpa :P i chyba to jest mój błąd...Naprawie go :bye1: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...