Skocz do zawartości

Platformówka dla dwóch graczy - problemy ze skokiem od dołu


Jeremiah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu:

 

Męczę się z ruchem platformowym. Wertując trochę forum, poradziłem sobie z problemem "skoku od dołu" (czyli, że obiekt sterowany przez gracza może skoczyć przez platformę i dopiero przy spadaniu się na niej zatrzymać), a zrobiłem to w ten sposób, że jeśli obiekt gracza jest niżej to solid jest odznaczony, a jeśli wyżej to zaznaczony. I wszystko jest ok, ale tylko dla jednego gracza.

 

Problemy są przy opcji dla dwóch. Bo na chłopski rozum nie można wtedy grzebać w solidzie obiektu platformy w zależności od pozycji gracza, skoro będzie ich dwóch, bo się zrobi bałagan. Liczyłem na to, że wystarczy stworzyć dwa obiekty platform, dla gracza pierwszego i drugiego, które znajdowałyby się w tym samym miejscu. Ale i tak są problemy. Obiekt czasem skacze dwa razy wyżej, czasem się zatrzymuje i całkiem się w tym już pogubiłem, próbowałem różnych kombinacji z place_meeting co niewiele pomogło, a mój kod zaczyna powoli przypominać bagno w stercie różnych kopii zapasowych...

 

Dlatego chciałbym spytać, jak zrobić taką platformówkę dla dwóch graczy? Być może pomogłoby coś takiego, że gracz1 jakby w ogóle nie widział platform gracza 2, ale nie wiem czy taka opcja w GM jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda z odznaczaniem solida jest o kant dupy potłuc.

Unikaj używania zdarzeń kolizji z solidami. Lepiej wykrywać je w kodzie stepa.

 

Robiłem kiedyś przykład i powinienem mieć go na uploaderze. O ile się nie mylę to chyba ten plik:

https://gmclan.org/up348_11_przyklad_przeni..._platformy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...