Skocz do zawartości

Problem z marzipanem


Hobik

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłęm w Anim8or kwadrat i powstał plik kwadrat.an8 włączam marzipana robie file open model i wchodze do folderu gdzie mam tenm kwadrat ale marzipan go niewykrywa poprostu go tam niema a więc w nazwie pliku wpisuje kwadrat i jest klikam enter i się niby włącza ale na ekranie Anim8or nic niema niema tego kwadratu co jest grane? niech mi ktoś to opisze dokłądnie w paru punktach jak przenieść ten model z Anim8or do marzipana i potem do gry bo już keidys prubwoałem i z tego Anim8or'a się niedało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak napsiaęłś powstał plik o rozszerzeniu 3ds uruchomiłem marzipana zrobiłem file > open model i wskazałem plik sekunde się coś przełądowało i już na ekranie marzipana nadal niebyło widac mojego kwadratu ale pomyślałem żę jak cos sie przełądowało to musi to gdzieś być ale neiznalazłem mimo to klikłem Export> Gamemaker 6.1 script o ocś tam się pytało klikłem yes i się przeładowało nawet ze 2 razy po tym pojawił się plik kwadrat_model0.mod i kwadrat_model0.d3d kwadrat_model.d3d teraz jak mam ich uzyć? masz opcje zachowac się jak dobry samarytanin i mi to wytłuamczyć po skrucie albo opierdo** i wysłać do wyszukiwarki :) jednak przed tą drugą opcjom proszę mi powiedzieć czy powstały dobre pliki i czy to normalne że niewidziałęm mojego kwadratu na ekranie marzipana. THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Jak dałeś Export to Game Maker 6.1 Script, do wczytujesz ten plik d3d specjalną funkcją bodajże d3d_model_load, ale mogę się mylić, bo nie lubię trybu 3D dołączonego z GM. Teoretycznie prościej by było jakbyś dał Export to Game Maker 6.0 Script, bo wtedy tworzy jeden plik i kopiujesz informacje z niego do Game Makera i wczytujesz odpowiednim kodem. Ale lepiej, żeby się tu odezwał ktoś kto bardziej obcował w 3D dołączanym do GM, a nie tylko przetłumaczył fragment helpa i zrobił rysowanie ściany xD (mam na myśli siebie ;p ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieznalazłem opcji d3d_model_load w game makerze muwisz że to się uruchamia jakimś kodem? w jaki sposub i jak ten kod wygląda? jak to się stało że nikt nienapsiałę ani tematu ani turta do marzipana :/ a jakbym dał Export to Game Maker 6.0 Script to działało by to w gm 6.1?

Człowieku! Jeśli twoja pisownia się nie poprawi, to dostaniesz nastepne 10% ostrzeżenia!

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem a właściwie prubowałem muj angielski jest kulawy ale naprawde grzebałem i nic o tej opcji neiznalazłem :(

 

Zrobiłem export do wersji 6.0 i żeczywiście powstał jeden plik ale jak mam skopiować informacje z niego do gm ? mam otworzyć powstały plik kwadrat_vertex.d3d notatnikiem i skopiować wszytko co tam jest do scripta w gm? i o jaki kod chodzi ? plis opowiec mi to w punktach po skrócie ale sciagnij tu kogoś kto się na tym zna :D tylko żeby jakiś cwaniak niepowiedział "najpierw naucz się robić gry 2d" bo mam już kilkanaście na końcie zresztą w 3d też już robiłęm lae właściwie na gotowcach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem a właściwie prubowałem muj angielski jest kulawy ale naprawde grzebałem i nic o tej opcji neiznalazłem sad.gif

Nie wiem jak szukałeś, ale ja wszedłem w Indeks (druga zakładka nad spisem treści), wpisałem d3d_model_load i jakoś znalazłem. A co do tworzenia gier 3D to jest bardzo dobry kurs na stronie oficjalnej Game Makera. Nie umiesz angielskiego, bierz słownik i sobie tłumacz. Inaczej nigdy się języka nie nauczysz, a bez angielskiego, to do niczego nie dojdziesz w korzystaniu z komputerów na poziomie wyższym niż początkującym ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys probowalem wsadzic model .3DS to tez nic sie nie pojawialo w marzipanie, kiedy zmienilem rozszezenie na .3ds model byl niepoprawny. Jezeli wiec masz te modele w .3DS to... hmm sproboj przekonwertowac (?) do .3ds.

 

Edit. Akurat mam anim8tora i kiedy wyeksportowalem do .3ds to marzipan normalnie go otworzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Hobik, daj już spokój, bo następnym razem zawieszę twoje konto na tydzień. Zwracam uwagę, że to ty zacząłeś od wyzwisk i tą całą kłótnię. Jakbyś nie pamiętał, to przypomnę. W swoich postach u góry nie zastosowałeś znaków interpunkcyjnych, na co uwagę zwrócił Littlefish. A ty zamiast pomyśleć, że te znaki naprawdę BARDZO POMAGAJĄ W CZYTANIU POSTÓW i zastosować się do tego, to zacząłeś coś tam pisać o cieciach, bo ktoś raczył tobie zwrócić uwagę. Jak już napisałeś temat oczekując pomocy, to chyba warto szanować tą drugą stronę, bo zamiast spodziewanego rozwiązania dostaniesz figę z makiem. Jakoś inni zakładają tematy, robią ortografy, zwracana im jest na to uwaga, ale się nie burzą.

 

A co do zawieszenia, to pamiętaj, że tu nie ma ulg, dwa tygodnie temu właśnie Littlefish był zawieszony i groził mu ban, także możesz być to i ty, więc chamuj swoje słownictwo.

 

-----------------------------------------------------------

 

Koniec tego offtopica, kto ma pomóc, niech pomaga, a kto ma się zamiar dalej kłócić, to się niech wymieni numerami gg i w zakresie prywatnym bluzga. Jutro temat zostanie wyczyszczony z głupkowatych postów i zostaną tylko wartościowe.

 

Gotowe :)

Tymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz takie pytanko do moda czy za błędy stylistyczne i ortograficzne i inne można dostać bana albo tak jak wspomniałeś moge być z tego powodu zawieszony? dodam ze nadal czekam na jasną odpowiedź trudno najwyżej się niedoczekam to proszę chociarz o jakiś przykad, wiem jest ich wiele ale chyba Littlefish wspomniał tz. poweidział coś takiego: Nikt dobrze się neizna tutaj na grach 3d i wszyscy tworzą gry 3d na gotowym przykłądzie ze strony głównej, gdzie owy przykłąd ise znajduje ?

 

Możesz dostać warna gdy moderator zwraca Ci po raz Nty uwagę dotyczącą pisowni. Oczywiście drobne błędy i literówki nie są brane pod uwagę (jeśli jest ich bardzo mało). Za 10 warnów jest ban. Do tego moderator może Ci zablokować możliwość postowania na kilka dni.

Tymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...