Skocz do zawartości

Zablokowane Porozmawiajmy o ekologii - segregacja śmieci


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to wygląda u was? Jaki jest koszt wywiezienia śmieci do segregacji? Skąd mam wiedzieć gdzie są takie miejsca? Dlaczego ludzie powiększają wysypiska, zamiast segregować i oddawać szkło np. do hut? Czy są jakieśkoszta z tym związane (pomnijając zakup pojemników z naklejkami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny głupi post?

 

Ech, ech, ech

 

Ludzie nie segregują śmieci, bo często nie ma gdzie (Kiedyś koło mnie był kontener, to go zlikwidowali, bo 1000zł rocznie bądź miesięcznie (?) kosztował). Jak raz się zlitowałem, to poszedłem szukać w okolicy takiego kontenera. Był ogrodzony siatką

 

A Paqoo, chciałoby ci się jeździć do hut?

 

Podobno, gdyby ludzie segregowali śmieci, byśmy mniej płacili za ich wywóz.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym warsztacie samochodowym w ciągu miesiąca nazbiera się trochę gumy, metalu, papieru itp. W ciągu roku jest to jakaś ilość. Nie wspomne jaki będzie wynik w ciągu 10 lat. To wszystko będzie tworzyło wielką górę śmieci. Po co gromadzić taki syf? Później się to spali i nic z tego nie wynika. Powstają gazy cieplarniane.

 

Ciekawe z kim mógłbym podpisać umowę i ile trzeba płacić za wywóz śmieci? Co można zrobić z daną ilością makulatury itp.? Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o segregację śmieci typu plastik, szkło itp. to jest to całkowicie darmowe. Na osiedlach masz pojemniki, jak mieszkasz w domu jednorodzinnym to firma śmieciarska ma obowiązek zapewnić ci darmowe worki na segregowane śmieci i ich darmowy wywóz. Płacisz tylko za śmieci 'zwykłe' z kubłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w jednorodzinnym domku i mam dokładnie tak jak gada Osiem.

Co do metali to można na skup złomu, miedź jest teraz bardzo w cenie coś koło chyba 17PLN za kg, złom ogólny u mnie w mieście stoi za 0,80PLN co do papieru to u mnie firma która ma złom też zbiera papier, ja teraz w wakacje zarobiłem coś koło 300 złoty za złom, więc chyba warto zbierać ;)

Co do butelek szklanych po większości piw do sklepu, na śmieci organiczne mam kompostownik w ogródku, jak już poleży z rok to jest bardzo dobry nawóz.

Drewno stare, jakieś szafy to zawsze można porąbać i na opał do domku.

Moim zdaniem opłaca się segregacja śmieci, przede wszystkim miej śmieci masz do wywozu no i można trochę zarobić i zaoszczędzić.

 

Edit 1. Trzeba zobaczyć gdzie masz złom w mieście i się trochę popytać...

 

Edit 2. doctor bo w lodówce są chyba jakieś niechciane odpady, ja bym ją rozkręcił i na części, tak samo z silnikiem elektrycznym, rozbierzesz wyjmiesz zwoje miedziane masz kasy dużo, sprzedasz jako silnik masz mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...