Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Photon - Biblioteka graficzna dla GM

 

Gatunek: Silnik graficzny

 

Download: http://psichix.gmclan.org/download.php?file=Photon.zip

Rozmiar pliku: 2,76 mb.

 

Autorzy:

Programowanie:
PsichiX (XenoN Core)

 

Opis: Photon to prosta w użyciu i lekka biblioteka graficzna bazująca na nowoczesnych technologiach pozwalających na uzyskanie wydajnego renderingu efektownej grafiki, takich jak VBO (bufory wierzchołków), FBO (tekstury jako powierzchnie rysowania), shadery GLSL (efekty graficzne, pozwalające na modyfikację procesu rysowania), operacje na macierzach, multiteksturing, tekstury float (pixele jako liczby zmiennoprzecinkowenie nie przycinane do wartości <0;1> jak kolor), czyli wszystko to, czego brakuje wbudowanym ficzerom GMa.

 

Na razie tylko 3 przykłady, kolejne planuję dodać (w sumie przepisać pod GM efekty z xenona, bo na nowe nie mam czasu :P), na pierwszy ogień pójdzie woda 2D i bloom/glow, zapewne jutro będzie gotowy jeden z nich.

 

Endżoj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzę, że dałeś to co potrzebne w większości gier ;) Co jak co, ale komputer mojego wujka nie spełnia wymagań, więc tych efektów nie zobaczę.

Więc proszę, powiedz mi. Efekt Blooma jest dużo szybszy od tego, który przedstawiłeś nam niedawno? Bo tamten mi aczkolwiek trochę zamulał.

 

Jak wrócę w sobotę do domu, to sprawdzę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej paczce z efektów jest tylko skala szarości, dla blooma ktorógo dziś lub jutro dodam można odpowiednio zmieniać parametry tak by zachował jakość i był mniej wymagający.

Do soboty na pewno go i parę innych efektów zobaczysz w GMie, o to się nie martw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...