Skocz do zawartości

Zablokowane Zasilacz a GPU/problem z CCC/overclocking


I am vader

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa numer 1:

 

Cześć. Mam kartę graficzną ATI Saphire 3870 512 MB[szczegółowe info TUTAJ , ale nie wiem którą wersję mam] i ta karta wymaga zasilacza 500 Wat, a ja posiadam chyba... 420, albo 450, nie pamiętam.

Szczerze, nie wiem dlaczego komputer mi się wogóle włącza, nie wiem wogóle jaki to ma wpływ na działanie komputera. I właśnie dlatego tutaj piszę. Moje pytanie brzmi: Czy zwiększenie mocy zasilacza do pięćsetki przyśpieszy działanie karty graficznej?

 

Sprawa numer 2:

 

Mam zainstalowany Windows 7. Postanowiłem poszperać w ustawieniach karty poprzez Catalyst Control Center. Pobrałem go ze źródła wyglądającego na wiarygodne [KLIK] i włączyłem instalację, upewniając się, że CCC będzie też zainstalowane. Po zakończeniu całego procesu okazało się, że jest folder w ktorym powinien byc ten program, jednak wewnątrz tego folderu był tylko plik install.ini . Ma ktoś instalator który sprawdzał? A może po prostu zwaliłem coś i się nie instaluje/w złym miejscu patrzę. W każdym razie proszę o instalkę pod win 7.

 

Sprawa numer 3:

 

Podobno poprzez CCC da się zrobić overcloking GPU. Daje to jakieś efekty? Warto narażać kompa?

 

Spam, offtopic, warny(nie dla mnie), linki, AYFKM? i facepalmy dozwolone i mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odpowiedzieć tylko na 1.

 

Zwiększanie mocy zasilacza nic nie da, 'większe' są tylko po to, żeby uciągnąć prądożerne procki itp.

Ale za mała moc może spowodować wydaje mi się np. niewłączenie komputera, włączenie ale jakiś

fatal error wyskoczy lub uszkodzenie zasilacza z powodu zbyt dużego obciążenia, czyli jak masz

kartę co potrzebuje 500 W mocy, i jeszcze dodaj procek, myślę, że ponad sto, i jeszcze parę dupereli,

to wyjdzie ponad 700 W i zasilacz może się okazać tak obciążony, że będziesz musiał się wybrać na zakupy,

żeby kupić sam wiesz co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem:

Udało mi się zainstalować CCC, jednak wyświetla informację, że ta aplikacja nie obsługuje sterownikow ktore mam zainstalowane pod karte. Zaktualizowalem ja poprzez menedzera urzadzen i teraz wykrywa karte jako Jakas "standardowa karte VGA", CCC nie chce sie odpalic i takietam. Jak pobieram najnowsze stery to w srodku instalacji wywala "Nie znaleziono pliku nfo[czy tam inf, nie pamietam]". Da sie to jakos odkrecic bez formatowania?

 

EDIT:

Żadne gry 3D mi nie działają : /

Format.

Dzięki za odpowiedzi, dopowiedź na 1 pytanie mi się przyda, a problem 2 i 3 znikną po fomracie(mam nadzieję).

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...