Skocz do zawartości

Połączenie bezprzewodowe


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak, są dwa komputery, stacjonarny i laptop, router - brak. W pc jest karta bezprzewodowa z antenką i tak samo w laptopie, tzn. w laptopie już była wbudowana ale wyłączyłem ją w menedżerze urządzeń i dałem kartę na USB z powodu słabego sygnału. Dom jest dwupiętrowy, komputer znajduje się na dole a laptop na piętrze. Internet w laptopie jest, problem w tym że program do obsługi karty pokazuje zasięg dobry i doskonały, a ten komputerek (połączenie sieci bezprzewodowej) pokazuje sygnał niski i bardzo niski i strony się ładują bardzo powoli a czasami staje na parę minut... Pomożecie? Co zrobić żeby był lepszy zasięg? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że bez routera może być ciężko, możesz jeszcze spróbować zmienić położenie kompa lub ewentualnie dokupić antenkę do wifi.

Problem głównie może polegać na tym, że strop budynku w którym mieszkasz może być wykonany z płyty żerańskiego, albo zbrojenie jego jest na tyle gęste że nie przepuszcza fal radiowych w odpowiednim stopniu.

Mogą też być sieci w sąsiedztwie, jeżeli tak to spróbuj zmienić kanał nadawania i siłę sygnału.

To tyle z mojej teorii :P

Jak coś to też możesz kupić długi kabel i połączyć kompy ze sobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...