Skocz do zawartości

W innej chwili inny głos/filmy


rytry

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da sie zrobic jezeli okiekt1 bedzie o 16pix od obiektu2 to ten obiekt powie inny dzwięk niz np. w odleglosci 7pix.

 

Mam menu i gdy klikam "Start Game" mam odrazu mape, achciałbym aby pierw pokazał sie kruciutki filmik, a po jego zakończeniu załadowała sie dopiero mapa.

 

Czy mozna zrobic tak ze gdy nacisne F5 zapisze mi sie gra, ale nie chodzi mi o to okno które pokazuje sie gdy chcem zapisać, chodzi mi oto jak jest w wielu grach. Naciskam f% i w rogu ekranu pokazuje sie "Saved Game"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam menu i gdy klikam "Start Game" mam odrazu mape, achciałbym aby pierw pokazał sie kruciutki filmik, a po jego zakończeniu załadowała sie dopiero mapa.

 

Tworzysz Obiekt w którym:

 

W Create:

show_video('sciezka',full,loop);
room_goto_next();

Sciezka czyli np. 'C:\plik.avi', Full czyli czy film ma być na pełnym ekranie czy nie (true,false), Loop czyli czy film ma się w kółko powtarzać (true,false).

 

Następnie robisz room'a (pustego) który będzie przed tym roomem który ma się włączyć po skończeniu filmu. No i rzucasz do niego obiekt z powyższym kodem. ^^

 

Jeszcze jedna uwaga. Film musi być najlepiej w folderze z grą i nawet po skompilowaniu projektu film musi być dalej tam gdzie był.

 

Czy mozna zrobic tak ze gdy nacisne F5 zapisze mi sie gra, ale nie chodzi mi o to okno które pokazuje sie gdy chcem zapisać, chodzi mi oto jak jest w wielu grach. Naciskam f% i w rogu ekranu pokazuje sie "Saved Game".

 

W Global Game Settings jest ju z standardowo zaznaczone by GM zapisywał stan gry po wciśnięciu F5 a po wciśnięciu F6 ładował. Także już Zapisywanie\Odczytywanie masz już zrobione... Chyba ze chcesz użyć innych klawiszy np. F7 do zapisu F9 do odczytu.

 

W <Any Key>

if keyboard_check_pressed(vk_f7)
{
game_save('nazwa.gms') //Zapisuje
};
else if keyboard_check_pressed(vk_f9)
{
game_load('nazwa.gms') //Wczytuje
};

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos nie tak jest z tym filmem, bo zrobilem tak jak napisales no i tak:

1.Film powinien pokazać się dopiero po kliknięciu na "Start Game" a pokazuje sie odrazu po załadowaniu gry.

2.Zamiast przenosic mnie po skonczeniu filmu do room'a gdzie juz gramy to cały czas jest pusty szary ekran, tak jakby on wcale nie przenosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...