Skocz do zawartości

wlasne tlo i pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym aby w grze było moje własne tło. Jak to zrobić? Oraz chciałbym sie dowiedziec jakich klocków mam użyć i co mam w nich wpisać aby postać poruszała sie tylko do przodu i tyłu a ze spacją aby skakała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rzucić najpierw trzy Eventy, Jeden "Klawisz w prawo" drugi "Klawisz w lewo" a trzeci "Klawisz Spacja". W każdym z tych eventów rzucasz, odpowiedni klocek.

 

Popatrz na fotkę jak to ma mniej więcej wyglądać:

 

14qz.gif

 

W Evencie "Lewo" Dajesz klocka "Jump to given position". W polu "x" piszesz dla poruszania się w lewo "-liczba". Liczba ta będzie stanowiła prędkość. Identycznie robisz w Evencie "Prawo" tylko dajesz, oodwrotnie zmaist minus to plus.

 

A jeżeli chcesz żeby twoja postać skakała po wciśnięciu spacji, musisz najpierw wprowadzić grawitacje, w Evencie "Steps".

 

Wklej poniższy kod do Steps'ów :

if place_free(x,y+liczba)
{
gravity=0.5
};
else
{
gravity=0
};

 

Potem w Evencie "Spacja" zrób tak:

 

22ga.gif

 

W pierwszym klocku daj, w "y" liczbę jaką dałeś przy if place_free(x,y+liczba).

 

A potem w Vspeed daj :

 

38yb.gif

 

Jakąś tam wartość, która będzie wartością wysokości skoku.

 

Pozdrawiam =3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam znów problem gdy obiekt skoczy i wróci na swoje miejsce to gdzie na ciskam strzałki kierunku to obiekt przenosi w sie w górę, dól a nie na boki tak jak przed skokiem.

 

Czy mozna połaczyć skok z kierunkiem, chodzi mi oto ze w czasie jak obiekt wykonuje skok naciskam klawisz kierunku i on w powietrzu swobodnie opada ale w innym kierunku.

 

https://gmclan.org/up1030_11_rytry_game.html link do projektu gry moze z opisu nie wiadomo o co mi chodzi. wic w grze jest przepasc i jak ją przeskoczyć oraz jak na początku nacisne spacje to później juz strzalki nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...