Skocz do zawartości

Creative Sound Blaster


Piczer

Rekomendowane odpowiedzi

Tak serio, to przede wszystkim X-Fi GO jest mały i przenośny, oraz ma 1GB pamięci, czyli może służyć jako pendrive, natomiast X-Fi 5.1 jest nieco większy i już go raczej nie włożysz do kieszeni, ale za to ma pilota(tylko pytanie po co bo ja korzystam z kompa tylko jak przy nim siedzę, ale ty może nie) i też nie ma pamięci.

Wejścia i wyjścia:

X-Fi Go: Złącza: 2x minijack (mikrofon, wyjście audio)

X-Fi 5.1: wyjście S/PDIF optyczne, wyjścia na głośniki, wejście mikrofonowe, wejście line-in, wyjście słuchawkowe

oczywiście tu wygrywa X-Fi 5.1

Próbkowanie oba 24 bity, natomiast częst. próbkowania X-Fi GO ma 48 kHz a X-Fi 5.1 ma 96.00 kHz

No i do X-Fi 5.1 podłączysz aż 6 głośników!!!

Moim zdaniem oba są dobre, jednakże X-Fi 5.1 jest nieco lepsze, jeżeli chodzi tobie o uzupełnienie karty dźwiękowej to bym wybrał X-Fi 5.1, natomiast jeżeli nie masz wcale dźwiękówki to X-Fi Go (choć X-Fi 5.1 też się nadaje), trzeba jednocześnie zaznaczyć że X-Fi Go chyba został zrobiony z myślą o częstym transportowaniu. Jeszcze jak chcesz poszpanować to tym bardziej X-Fi 5.1 bo jest ten pilot :) Za tą różnicę w cenie wybrałbym X-Fi 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tylko pytanie po co bo ja korzystam z kompa tylko jak przy nim siedzę, ale ty może nie)

Dobre. Ale czasem słucham muzyki jak robię coś blisko komputera, ale z niego nie korzystam (poza muzyką xd).

X-Fi 5.1 jest ładniejsze, ale ja nie korzystam z głośników, tylko słuchawek, więc te złącza mi nie potrzebne, chociaż ten pilot by się przydał (gdzieś tam pisało, że ten pilot współpracuje z dołączonym programem, a nie wiadomo, czy on scrobbluje o.0). Co do tego próbkowania, to nie wiem ocb. Ciągle nie wiem, co wybrać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częstotliwość próbkowania: http://www.i-slownik.pl/1,2527,czestotliwo...robkowania.html

i jeszcze: http://www.daktik.rubikon.pl/poradniki/aud...probkowanie.htm

trzeba podkreślić że nic po dobrej karcie dźwiękowej, jeżeli masz do dupy słuchawki/ głośniki, które nie oddadzą pełni co karta może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...