Skocz do zawartości

windaaa


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, zformatowałem partycje systemową, no i chcę zainstalować windowsa, włącza się komp rozruch z cd, biore 'zainstaluj nową kopie bla bla' i napis wyskakuje mniej więcej tego typu:

 

najpierw:

 

Instalator nie może zweryfikować dysku D:

Być może komputer ma za mało pamięci do sprawdzenia dysków lub dysk CD systemu windows XP zawiera uszkodzone pliki (ani jedno ani drugie nie wydaje mi sie specjalnie prawdopodobne)

Naciśnij klawisz ENTER aby kontynować

 

no to naciskam, i wsyakkuje takie coś:

 

Instalator nie może uzyskać dostępu do dysku CD zawierającego pliki instalacyjne systemu Windows XP.

Aby ponowić próbę, naciśnij klawisz ENTER (gówno daje). Jeżeli po kilku próbach ten komunikat będzie się dalej pojawiał, należy zakończyć pracę instalatora, następnie, w celu jego ponownego uruchomienia, skopiować pliki instalacyjne systemu Windows XP na dysk twardy (zrobione w zasadzie już dawno temu)

 

Naciśnij klawiszF3, aby zakończyć pracę instalatora.

 

 

próbowałem też przez dosa zapodawałem

d:\winda\setup.exe i nic, nieznana komenda, nie wiem już co jest grane, komputer wyłapał jakąś schizofremie nic nie umie zrobić dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1) Wyszukaj sobie na torrentach iso płyty o nazwie "diamond boot cd", a następnie wypal i odpal z niej komputer. Na tej płytce masz windowsa xp w trybie live z różnymi narzędziami diagnostycznymi, a przede wszystkim hirens boot cd, a na nim Acronis Partition Manager. Wywal wszystkie partycje wykryte przez ten program, a następnie stwórz jedną dużą (na cały hdd) typu NTFS i sformatuj ją. Następnie odpal kompa z płyty instalacyjnej windowsa i sprawdź czy instalator wykryje tę partycję.

 

2) Zweryfikuj płytkę z windowsem na innym komputerze, być może twój napęd ją źle czyta. Jeśli płyta okaże się dobra, to pożycz od kogoś napęd cd/dvd.

 

3) Jeżeli i płyta i napęd cd/dvd są wporzo, to zainteresuj się kablami ata/sata czy są na pewno nieuszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...