Skocz do zawartości

Proble z podbiciem


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobny problem.

Jak na grunt stane od góry to ma na nim stać a jak od boku lub od dołu to spaść lub przeniknąć a nie wysieć w powietrzu stykając się z gruntem bo jest:

Podczas kolizji z gruntem

vspeed=0

i jak go od boku dotkne to wisze w powietrzu dotykając gruntu.

 

W tym przkładzie jest że się postać ześlizguje gdy dotknie gruntu od boku ale nie wiem który fragment programu za to odpowiada :)

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem.

Jak na grunt stane od góry to ma na nim stać a jak od boku lub od dołu to spaść lub przeniknąć a nie wysieć w powietrzu stykając się z gruntem bo jest:

Podczas kolizji z gruntem

vspeed=0

i jak go od boku dotkne to wisze w powietrzu dotykając gruntu.

 

W tym przkładzie jest że się postać ześlizguje gdy dotknie gruntu od boku ale nie wiem który fragment programu za to odpowiada :)

Pomożecie?

 

O co ci chodzi? Pomógłbym jakbym wiedział co tu napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi? Pomógłbym jakbym wiedział co tu napisałeś.

 

hanjuso podał wyrzej taki przykład :)

 

Zwracaj uwagę na pisownię, bo dostaniesz warna.

Patrysław

 

To nie moja wina, że jestem dyslektykiem ale ok. Postaram się pisać poprawnie. (W słowie róża zrobiłem kiedyś 2 błędy :D )

 

Postaram się to BigShark lepiej wyjaśnić.

Wyżej ktoś miał problem, że chciał by przy kolizji z przeciwnikiem od góry coś się działo innego niż przy normalnej kolizji.

Ja chce coś podobnego.

Jak spadne na ścieżke od góry to mam na niej stać (vspeed=0), a jak od dołu lub od boku to mam przeniknąć przez schodek albo poprostu spaść. Ale ponieważ w kolizji ze schodkiem jest vspeed=0 to gdy od boku dotknę schodek to wisze w powietrzu dotykając schodka, albo, ponieważ postać ma wyłupiasty nos to się na nim zaczepia i wysi na nosie. Przykład który podał Hanjuso

http://gamemaker.nl/tutorials/platform.zip

ma coś podobnego przy kolizji z przeciwnikiem, ale to nie działa. Postać w tym przykładzie gdy walnie w schodek od boku spada normalnie na ziemię, A moja zaczepia się jakimś pojedyńczym pixelkiem wysuniętym do przudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...