Skocz do zawartości

Problem z komputerem.


Darlix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam komputer od miesiąca i właściwie od kupna, ma on problem z czytaniem dysku. Dzisiaj np. włączam komputer, i jak codziennie wyskakuje ten sam błąd, podczas uruchamiania komputera. Mianowicie, włączam i po chwili (jeszcze przed uruchomieniem windowsa) pisze "detecting IDE drivers . . .", chwile czekam i wyskakuje "DISK BOOT VALID " i coś tam jeszcze pisze. Gdy już go uruchomię, to po pewnym czasie działania, dysk się zatrzymuje (słychać), po czym wydaje dziwny dzwięk (takie "piki" równo z migotaniem światełka HDD), myszką mogę ruszać, ale zegarek stoi, w żadne okno nie mogę klinkąć. Za jakiś czas (5-10min) dysk sam się uruchamia ponownie i wszystko działa jak należy. Jednak dzisiaj za żadne cudy świata nie mogłem go uruchomić! Próbowałem 30 razy i wciąż ten sam komunikat "detecting IDE drivers". Powtarzam, komputer nowy, miesiąc temu kupiony. Wolę się upewnić czy to nie jakiś mały problem, bo jak oddam do serwisu to nie wiadomo czy nie będę czasem musiał płacić. Jest na gwarancji ale różnie bywa, mogą stwierdzić że z mojej winy powstała wada.

 

Dodano: Uruchamia się dysk, jeśli się stuknie z boku obudowy, tam gdzie się on znajduje. :D

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Powtarzam, komputer nowy, miesiąc temu kupiony. Wolę się upewnić czy to nie jakiś mały problem, bo jak oddam do serwisu to nie wiadomo czy nie będę czasem musiał płacić. Jest na gwarancji ale różnie bywa, mogą stwierdzić że z mojej winy powstała wada.

Plomby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. Sorki za double ale nie miał kto odświeżyć ;/

Dam screeny może coś wam podpowiedzą:

Obraz_1827.jpg

Obraz_1828.jpg

Obraz_1829.jpg

Obraz_1830.jpg

A to co wyskakuje po 30 sek. po tym co było na screenach:

Obraz_1831.jpg

 

Sorki za jakość zdjęć ale w chwili obecnej nie posiadam nic lepszego, i muszę tym czymś robić, bo pamięć zapełniona więc trza małą rozdzielczością :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano 10 min nie mogłem go odpalić, i jak przed chwilą go uruchamiałem to ho ho i trochę się włączał :( Trza jednak oddać do serwisu niech wymienią dysk, bo ten jest uszkodzony. Myślałem że obejdzie się bez utraty danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...