Skocz do zawartości

ProtoGame 2 - [Potrzebna Grafika]


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Jak wiecie (lub nie wiecie :P) piszę poradnik o tworzeniu gier w języku C++, aktualnie jestem w trakcie pisania drugiej części w której opisane zostanie stworzenie gry platformowej. Sam kod gry jest już niemal ukończony (zostało dodać tylko klasę bonusów/punktów) i pozostało mi tylko zbudować kilka map i zamienić grafikę testową na właściwą, jednak urodzonym grafikiem nie jestem, a zależy mi aby przykładowa gierka była wizualnie na lepszym poziomie niż typowe dzieła z painta skoro poradnik idzie w świat, więc proszę Was i pytam:

Czy znalazł by się ktoś kto wykonał by grafiki do typowej platformówki?

Techniką myślę pixelartową powinna być, kafle 64x64 pixeli, mogą być osobno, skleję potem w tileseta. Klimat grafiki to trawiasty teren, otwarta przestrzeń, jednak prosiłbym aby nie była ona nader "cukierkowa". Jeśli miałbym porównywać do jakichś istniejących gier, to na pewno lizak Nikasa byłby dobrym wzorcem :)

 

A tutaj gierka abyście mogli zobaczyć jak na razie ona wygląda i być może wpadniecie na pomysł jaką można by do tego grafikę najlepiej zrobić ;)

Download: http://protogame.psichix.com/ProtoGame2exe.zip

(zapomnial bym, klawiszologia: strzalki - chodzenie/skakanie, spacja - strzal, shift - bieg, tabulator - przejscie do menu opcji)

 

Za wykonanie grafik autor trafi do creditsów w gierce opensource oraz zostanie uwzględniony na liście autorów w poradniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz abstrakcyjny styl Raymana 1, który sobie ostatnio przywłaściłem, mógłbym coś poklikać, jednak jestem straaaasznie leniwy.

PS

Graficzki wyglądają na stasiowe. Ba, on mi kiedyś mówił ze robi z tobą projekt i właśnie taką grafikę mi pokazywał : O

Chodzi mi tylko o ludziki, z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się poxi, ten ludzik to prototypowy mózgowiec Stasia ;D

(btw. muszę go pomęczyć o resztę grafik bo tamta gierka stygnie :P)

 

a styl raymana znam. i nawet mi się podoba. jeśli jesteś chętny i czujesz się na siłach to chętnie użyję graficzek które byś zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...