Skocz do zawartości

Warsztat Combo


really

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odbyła się trzecia edycja konkursu Compo Unlimited/Combo na największym polskim serwisie dla programistów gier - gamedev.pl.

Niestety, frekwencja nie dopisała i jedną ukończoną pracą zgłoszoną do konkursu była moja gra. W pierwszej edycji były cztery, w drugiej - dwie.

Być ktoś z was chciałby wziąć udział w kolejnych edycjach, to jest naprawdę bardzo mobilizująca rzecz, uczy planowania i rozdzielania czasu na poszczególne etapy tworzenia.

 

Zasady

 

- każdy z uczestników ma trzy godziny (czas może ulec zmianie, w pierwszej edycji był o godzinę krótszy) na zrobienie gry na wybrany temat

- wszystkie chwyty dozwolone, tj. używanie gotowych engine'ów, frameworków, narzędzi do tworzenia gier (jak Game Maker), gotowej grafiki

- temat zostaje wylosowany na moment przed rozpoczęciem konkursu

- losowanie tematu odbywa się na kanale IRC #warsztat-compo

- żeby praca była wzięta pod uwagę przy głosowaniu, każdy z uczestników musi uploadować swoją pracę na stronie COMBO - rejestracja jeszcze chyba nie działa, ale przed następną edycją powinno być ok

- głosują osoby, które wzięły udział w konkursie

 

....

 

Następna edycja odbędzie się prawdopodobnie w terminie ustalony podczas głosowania (sprawdzajcie co pewien czas podany wyżej link, czytajcie forum Warsztatu, ja będę starał się pisać w tym temacie na bieżąco)

 

Dla tych, którzy nie wiedzą jak korzystać z IRCa:

- ściągamy dowolnego klienta, ja używam ChatZilli - darmowego rozszerzenia Firefoksa, ale może być np. mIRC

- łączymy się z serwerem poznan.ircnet.pl - wpisujemy komendę "/server poznan.ircnet.pl"

- ustawiamy swój nick - "/name nick"

- wchodzimy na kanał - "/join #warsztat-compo"

Ruch na compotowym kanale zaczyna się na kilka godzin przed startem konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

właśnie, same naby, nie to co KRS, który ma na koncie kilkanaście 5-gwiazdkowych produkcji, które w całości robił sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie sądzę, żeby komuś chciało się poświęcać 2 miechy na projekt robiony pod kompot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Twoja to już w ogóle jest epicka, weź zamilknij "moderatorze"

Przepraszam za dwa posty pod sobą, ale mam takie pytanie: czy ktoś byłby zainteresowany dłuższym compo na takich zasadach? Powiedzmy, jedno- czy nawet dwumiesięcznym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...