Skocz do zawartości

KREATYNA


ziomekkamil

Brać czy nie brać oto jest pytanie  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Nie

    • Tak
      3
    • Poczekaj jescze 1 rok
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka moje dane:

lat: 14 w Grudniu 15 XD 1995/12/10

masa: 55kg( mam opone na brzuchu ogulnie troche puszysty xd)

wzrost 160cm (jestem najmniejszy z klasy XD)

Ćwieceznie:ćwicze od 2 tyg a6w, cieżarki, pompki ,sprężyny ( za 3 dnie jescze boks ) wczesniej też tak 2 razy w miechu ćwiczylem.

Siła: mięśnie klatki mam slabe niewiem czy dzwigne 40 kg ale obwod bicepsu 30cm mam dużo siły w rękach

Dieta: mam jakomś takom diete że jak nie jestem glodny to i tk jem tak bylo wczesbniej teraz jak już tak patrze na kurczaka to niemoge sie oprzec XD! ale moge to snies jem dużo owocy.

i takie pytanie chce brać kreatyne aby szybkonabrać siłe w 1 rok temu bylem chudy i mialem największe muły w klase w lato zgrublem i moj kolega ma wienksze niż ja chwali sie nimi caly czas chce mu pokazac że bende lepszy ale robie to też dla siebie.Czy sprzedadzą mi w takim sklepiku olimp kreatyne i czy moge ją brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie znacie się :P . Każdy specjalista powie wam, że regularne ćwiczenia tego typu od 13 lat mogą się już sprawdzać.

 

Ja też pudzianem nie jestem, ale biceps mam niezły. Moim zdaniem to idealny wiek, by zacząć. Z tymże jeżeli ci serio na tym zależy - rób regularne ćwiczenia trzy razy w tygodniu, bierz se tą kreatynę i postaraj się o dobrą dietę.

 

No i kreatynę ci na stówę sprzedadzą. Nie wiem czemu, niektórzy to syfem nazywają, odżywka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jade na twarożkach, i serkach chomogenizowanych i też nie narzekam :P nie biore takich świństw jak kreatyna lub dodatkowa dawka testosteronu, lub zastrzyki z czegoś tam. Pozatym jeśli bierzesz i tak musisz cwiczyć bo jak nie ćwiczysz to zamiast mięsni bedziesz miał tłuszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreatyna - jesteś silniejszy i masz optycznie powiększone mięśnie. Przestajesz brać - efekt szybko zanika. Nie jest to szkodliwe, a szybciej efekty treningu widać bo na większe ciężary możesz sobie pozwolić. Duuuużo osób to bierze. Jak już coś nazwać świństwem to sterydy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek - zgadzam się z tobą co do krótkotrwałego efektu, ale uważam że kreatyna JEST świństwem a przynajmniej w tym wieku.

Ziomek - na co ci to? Rozumiem żebyś trenował jakiś sport w którym siła jest niezbędna, wtedy rzeczywiście kreatyna może pomóc. Ewentualnie mógłbyś pójść na siłownie oczywiście jeżeli będziesz dobierał ciężary z rozsądkiem. Ale zależy bo jeżeli rzeczywiście mięśni za dużo nie masz to lepiej drążek + ćwiczenia jak pompki itp. Chciałbyś mieć np. martwicę albo jakieś problemy z kręgosłupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wow ja ćwicze 7 dni w tygodniu robie a6w i to co wczesniej powiedzilaem tylko , że na początku np. pompki z 10 wzrastają do 60 na ręke biore z 10kg a kreatyna podwaja efekty na początku chialem tylko spalić tą opone a teraz zależy mi na mięśniach i chce rzez tą kreatyne szybciej wyrobic mięscie brzycha. ale narazie jescze nie jestem pwien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o siłkę, to nie możesz trenować codziennie. A6w to kompletnie co innego.

 

http://www.dobrytrening.pl/jak_zaczac_cwic...owni-art-10.htm

 

Jeżeli zależy ci na intensywnym treningu i chcesz mieć te bicepsy dłużej niż miesiąc - dostosuj się do planu podanego wyżej. No i pamiętaj o ewentualnych dysproporcjach :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4tk, bez obrazy, ja tobie 7 daję. Uzasadnienia chyba nie trzeba ;) . Nieraz pisałeś nie na temat i nie wiedziałeś nawet o co chodzi autorowi. No ale dobra, nieważne.

 

Kamil -> Ale musisz odróżnić hantelki i sprężyny od np. a6w, bo to jedno nie ma nic do drugiego. Co do ankiety -> poczekaj jeszcze rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...